Midyat Belediye Meclisinden, “Filistin’e Destek, İsrail’e Tepki” 

Mardin’in Midyat ilçe Belediye Meclisi, “Filistin’e Destek, İsrail’e Tepki” 

Midyat Belediye Meclisi, ortak bildiri ile İsrail’in Filistin topraklarına yaptığı zulmü ve alçak saldırıları kınadı. Gündeme alınan önerge, belediye meclisinde oy birliğiyle kabul edildi.

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin başkanlığında yapılan toplanın ardından yapılan bildiride şu ifadelere yer verildi: “dünyaya örnek olan, birlik ve beraberliğin temsil edildiği inanç ve hoşgörünün birlik içinde, kardeşçe, yüzyıllardır yaşatıldığı “Dinler ve Diller Kenti” Midyat’tan Tüm Dünyaya Belediye Meclisi olarak İsrail’in zulüm ve barbarlığının kınama metnini arz ediyoruz.

İsrailin çocukların, kadınların, hastaların, masumların bulunduğu Gazze’de uluslararası hukuk kurallarına aykırı olarak ve büyük bir savaş suçu işleyerek sivil masumların bulunduğu Hastanelere, Okullara, Pazar yerlerine, Camilere fosfor bombaları ile saldırması insanlık tarihine kara bir leke olarak geçmiştir.

Filistinli kardeşlerimizin yaşadığı büyük acıları yüreğimizde hissediyoruz. İsrailin Gazze’de Sivilleri hedef alan soykırım ve insanlık dışı saldırılarından dolayı İsraili lanetliyoruz. Bu saldırıları şiddetle kınıyoruz.

Fatih Erbakan, Bugün Midyat’ta geliyor Fatih Erbakan, Bugün Midyat’ta geliyor

Midyat halkı olarak Uluslararası tüm toplum ve kuruluşları sorumluluk almaya, İsrail’in uyguladığı devlet terörüne karşı Dünya ülkelerini ve parlamentolarını tavır almaya, Filistin’de devam eden bu hunharca katliamların, masum insanlara yapılan eziyet ve işkencelerin bir an evvel durdurulmasını, ateşkes ilan edilmesini ve barış ortamına kavuşması için sorumluluk almaya davet ediyoruz.

İsrail'in saldırganlığının ve Filistin halkına yaptığı zulmün karşısında durmaya, Filistin davasını ve kardeş Filistin halkının haklı özgürlük, adalet, hukuk ve bağımsızlık mücadelesini savunmaya devam edeceğimizi beyan ederiz.

Şehit olan kardeşlerimize Yüce ALLAH’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz."açıklamasında bulundu.