Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından Karaman Yunus Emre Spor Salonu’ndaki 2. Lig Erkekler Final Etabı sona erdi.

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Erkekler 2. Lig, 6. Gurubu’ndaki, Midyat Belediyespor Voleybol takımı, tarihi başarıya imza attı.

Midyat Belediyesi Spor Kulübü, başarılarına yenilerini ekliyor. Kulübün erkekler 2. Lig 6. Grup'ta mücadele eden voleybol takımı, gösterdiği yüksek performans sayesinde Alpaslan Endüstri Erkekler 1. Ligi’nde mücadele edecek.

Midyat Belediyespor Kulüp Başkanı Atilla Baysal, www.midyatgundem.com internet haber sitesine yaptığı açıklamada, dönüş yolunda olduklarını kaydederek, "Dört sezondur kaldığımız Play Offlarda bu sefer 1. Lige çıkma başrısını gösterdik. Şehrin tanıtımıma büyük katkı sunduk ve bu ligde sunmaya devam edecez. Maçlarımız TRT Spor Yıldız tv de yayınlanacak. Fakat takımımıza sponsor desteği ve şehrin dinamiklerinin katkı sunması gerekiyor. Bizler buraya kadar zor şartlarda geldik. Bundan sonrası bizim taşıyabileceğimiz yük degil. Gençlerimiz için takımımıza ve çıkmış olduğumuz ligin değerini bilerek sahip çıkalım. Sporcularımızın gösterdikleri yüksek performans sonucunda kazandıkları başarılarıyla gururlanıyoruz. Midyat ilçemizde spora gösterilen ilginin daha da artması için her geçen gün daha fazla çaba gösteriyoruz. Bu doğrultuda kulübümüzün elde ettiği başarıların katlanarak artması için desteklerimizi sürdüreceğiz. Antrenör Diyar Özsoy'a ve kıymetli sporcularımızı kutluyorum. Bilhassa şampiyon voleybol takımımıza 1. Lig’de başarılar diliyorum” dedi.

Play Off maçlarını değerlendiren Antrenör Diyar Özsoy ise, "Mücadele ettik inandık ve başardık. Bu takıma gerekli destekeler verilsin ki daha iyisini yapalım. Önemli bir Play Off maçları oldu. Takımdaki herkes birbirine çok inandı. Son derece memnun ve mutlu bir şekilde play off maçlarında başarılı olduk. Alpaslan Endüstri Erkekler 1. Ligi’nde mücadele etmek bizim için çok değerli. Kulüp tarihine geçmek çok önemliydi. İnanılmaz mutluyuz." ifadelerini kullandı.

Midyat Belediyespor Kulübünün başarılı sporcuları ise, Abdullah Belik, Ata Tuac, Cellal Turan, Şehmus Alkan, Erkan Çelik, Eyyüp Soyak, Hamza Temel, Mehmet Şerif Ataseven, Sedat Çakmak, Mehmet Ozan Baltacı, Mustafa Sızlak, Zeki Sayıklar, Muhittin Berker Koçer ve Yakup Yeşilçimen’den oluşuyor.

Midyat Belediyesinden, YKS’ye özel hizmet Midyat Belediyesinden, YKS’ye özel hizmet

Muhabir: Selahattin Erol