Her yıl binlerce tatil tüketicisi ve sektör profesyonelini ağırlayarak Türkiye’nin turistik cazibesini artıran EMITT Fuarı, 6 -9 Şubat’ta İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 27. kez kapılarını açtı. 

Midyat Belediyesi bu yıl 27’ncisi düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’ndaki (EMlTT)’te yerini aldı.

27. Doğu Akdeniz Uluslararası Tanıtım ve Seyahat Fuarı (EMITT) kapılarını ziyaretçilerine açtı. Sabah saatlerinden itibaren Midyat standında tanıtım çalışmalarını yürütüldü

Midyat’ın tüm güzelliklerini tanıyabilmek için Salon 7 - Stant No: 7473 standında ziyaretçilerini bekliyor.

Bursa'da yoğun trafik Bursa'da yoğun trafik

Midyat, Emitt 2024 Fuarı'nda Tanıtılıyor (2)

Fuarın ilk gününde çok sayıda turizm acentesinin temsilcisi ile birebir görüşmelerle Midyat’ın tanıtımı yapılırken, standa gelen misafirlere de Midyat’ın tarihi, turistik yerleri, telkâri gümüş işçiliği, taş işçiliği, yöresel hakkında bilgiler veriliyor.

Unesco şehri olan Midyat’ın markalaştırma çalışmalarında, ilçe ile özdeşleşmiş olan yöresel ürünlerden, Midyat Acuru, Midyat İnciri, Midyat Kavunu, Midyat Tandır Ekmeği, Midyat Telkârisi, Midyat Turşusu ve Midyat Zeynebi Üzümü'nü Coğrafi İşaretler ürünleri ziyaretçilere tanıtılıyor. Ayrıca çeşitli ikramlarda bulunuluyor.  

Midyat, Emitt 2024 Fuarı'nda Tanıtılıyor (1)

Editör: Selahattin Erol