Midyat’ın en büyük pazarlarından Estel Halk Pazarı taşındı

Midyat'ın en eski ve büyük semt pazarlarından Estel Halk Pazarı; Bağlar Mahallesi Şehit Onbaşı Fatih Akbulut Caddesine taşındı.

Midyat’ın en büyük pazarlarından Estel Halk Pazarı taşındı

Midyat Son Dakika HaberleriMidyat’ın en eski ve büyük pazarlarından biri olan Estel Halk Pazarı, mevcut konumundaki alanın kapalı Pazar yapılması için başlatılan inşaat çalışmaları nedeniyle, planlanan kapalı pazarın tamamlanmasına kadar geçici olarak Bağlar Mahallesi Şehit Onbaşı Fatih Akbulut caddesinde hizmet verecek.

AK Partili Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, 31 Mart yerel seçimlerinde kapalı modern semt pazarları kurulacağı sözünü vermişti.

Vaatlerini bir bir gerçekleştiren Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, söz verdiği projelerden bir tanesini daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Başkan Şahin, “Seçimlerden önce söz verdiğimiz gibi projelerimizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yapıyorum. Bu çerçevede Kapalı Pazar alanımızı hayata geçiriyoruz. Proje tamamlandı, ihalesi bitti ve inşaat çalışmalarına başlandı. Kapalı modern ve altının otopark olması planlanan pazarın geçici olarak yeni adresi ise Bağlar Mahallesi Şehit Onbaşı Fatih Akbulut Caddesine taşındı. Umuyorum ki önümüzdeki kış mevsiminde Pazar esnaflarımız artık daha konforlu, daha düzenli ve modern bir şekilde kapalı Pazar alanına yerleşmiş olacaktır. Bu vesileyle desteklerini esirgemeyen Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Mahmut Demirtaş'a şahsım ve Midyat halkı adına şükranlarımı sunuyorum. ”dedi.

Estel Halk Pazarı, Ortaçarşı ve Ulucami Mahallesi yer alıyor. Haftanın ilk günü Pazartesi kuruluyor. Aynı zamanda hayvan pazarı bulunuyor. Mardin Büyükşehir Belediyesi ile Midyat Belediyesi, yağışlı havalar ve kış mevsiminde esnaf ve vatandaşlara daha konforlu bir alan sağlamak amacıyla kapalı bir alan oluşturmak için inşaat çalışmalarına başladı.

Google News Midyat Gündem

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2021, 19:54

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Saliha Büyük
Saliha Büyük - 1 ay Önce

Kapalı semt pazarı için teşekkürler. Bu pazarında burada kalmasını istiyoruz. Buradaki halka pazar yerleri uzak ve ulaşım sorunu oluyor.

SIRADAKİ HABER