Mardin’in Midyat ilçesinde Milli Eğitim Bakanlığı, Mardin Artuklu Üniversitesi, Artuklu İlim ve Medeniyet Vakfı ve Midyat Belediyesi ev sahipliğinde “Eğitimde Mükemmeliyet Şurası” başladı.

Midyat Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezinde Kuran-ı Kerim Tilaveti, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programa “Eğitimde Mükemmeliyet Şûrası”na Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, Mardin vali yardımcısı Hasan Kurt, AK Parti MKYK üyesi Orhan Miroğlu, Midyat Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir, Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Artuklu İlim ve Medeniyet Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Talip Alp, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, akademisyenler, STK temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Eğitimde Mükemmeliyet Şurası 26-28 Ekim 2023 tarihlerinde yapılacak. Açılış konuşmalarının ardından İlk gün yapılacak Çalıştay’da Eğitimde Toplam Kalite, Öğretmen Meselesi, Eğitimde Yeni Arayışlar, Yarın ise bu toplantılardan Dünyada ve Türkiye’de Eğitim, Eğitimin Geleceği ve Değerlendirme başlıkları altında yapılacak.

Vali Tuncay Akkoyun’dan Öğrencilere 3 Müjde Vali Tuncay Akkoyun’dan Öğrencilere 3 Müjde

ğitimde Mükemmeliyet Şurası Türkiye’nin birçok yerinden gelen akademisyen, İki gün sürecek Şura’da hekimlerin tüm soruları ayrı ayrı ele alınarak, çözüm önerileri getirmeye çalışılacak.

Eğitim sorunları her yönüyle tartışılacak ve çözüm önerileri konuşulacak. Çıkan sonuçlar ‘Şura Sonuç Bildirgesi’ olarak basına ve kamuoyun açıklanacak.