Midyat Belediyesinden, YKS’ye özel hizmet Midyat Belediyesinden, YKS’ye özel hizmet

Midyat Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşen toplantıya,  “Estel Kent Meydanı” projesi için toplantı yapıldı.

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler nedeniyle yaşanan büyük yıkım sonrası Midyat Belediyesi deprem riski taşıyan bazı yapıları yıktı.

Bunula beraber Estel Kent Meydanı Projesini hayata geçirilecek işyerlerinin projesi tamamlandı.

Midyat’ın Ortaçarşı mahallesinde 11 bin 611 metrekare alan üzerinde, 96 işyeri, otel, kapalı otopark, cami yer alan bu projeyle; yaşam ve iş alanlarını modern bir kimliğe kavuşmasına başlandı.

Büyük bir bölümü yıkılan işyerlerinin yerine yapılacak olan proje için yeni bir toplantı gerçekleşti.

Mardin'in Midyat ilçesinde Estel Kent Meydanı Projesi ile ilgili toplantı düzenlendi. Toplantıda proje hakkında bilgi verildi ve esnafın sorunları dinlendi. Proje kapsamında yaklaşık 100 iş yeri, cami, otel ve kapalı otopark yer alacak.
Mardin'in Midyat ilçesinde Ortaçarşı Mahallesi Estel Kent Meydanı Projesi ile ilgili toplantı yapıldı.

Toplantıda daha sonra esnafın sorun ve talepleri dinlendi, proje hakkında bilgi verildi.

Toplantının ardından açıklama yapan Bedestenci, ilçede Estel Kent Meydanı yenileme çalışmalarına başlandığını söyledi.

Bunun, deprem açısından riskli, sağlıksız yapılaşma olan bir yeri meydan olarak yenileme projesi olduğunu ifade eden Bedestenci, şunları kaydetti:

"Bu alanı vatandaşlarımıza tekrar kazandırmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Uygulama projeleri son aşamaya gelmiş durumda. Bunları bir an önce bitireceğiz. Bahar aylarında ihalesini gerçekleştirip, kazmayı vuracağız. En kısa sürede 1-1,5 yıl içerisinde onlara yeni yerlerini vererek ticaretlerini devam ettirmelerini sağlayacağız. Hem Midyat için hem iş yeri sahipleri için bir katma değer sağlanacak. Projemizde yaklaşık 100 iş yeri, cami, otel ve kapalı otopark var. Bu proje bu alanı turizm, ticaret ve ekonomik açıdan ihya edecek."

Düzenlene toplantıya, Belediye Başkan yardımcıları Metin Kutlu, Abdurrahim Çelik, Masum Cengiz, Ali Alptekin, proje koordinatörleri ve işyeri sahipleri katıldı.

Editör: Selahattin Erol