Mardin'in Midyat ilçesinde ‘Kudüs ve Gazze Direnişi’ konulu konferans düzenledi. 

Midyat Belediyesi Kültür ve Kongre merkezinde düzenlenen konferans, Nebî Camii İmamı Hatibi Alaattin Ünverli’in Kur’an-ı Kerim tilaveti okumasıyla başladı. 

Davet ve Kardeşlik Vakfı Midyat ilçesi Temsilcisi Mustafa Akay, açılış konuşmasıyla devam etti. Akay konuşmasında, Vakıf ve dernek olarak yapılan çalışmaları aktardı.

Filistinli Akademisyen Dr. Sadık Abdullah, İsrail'in işgal ettiği Filistin topraklarında, onlarca yıldır kendi topraklarında uğradıkları zulüm, artarak devam ettiğini kaydetti. 

Dr. Abdullah, 7 Ekim’de başlayan Aksa Tufanı operasyonuyla yakalanan başarıları, Mescid-i Aksa için, özgür Filistin için ve Siyonist işgalin son bulması için terörist İsrail’e karşı yürütülen Gazze cihadına ilişkin bilgileri paylaştı. Direnişin yakaladığı başarıları aktardı.

Aksa Tufanı sayesinde uluslararası kamuoyunun Filistin meselesiyle ilgili bir hassasiyet kazandığını söyleyen Abdullah konuşmasında, “Artık dünya halkları Filistin meselesine çok duyarlı. Bu savaş sadece Filistin'de veya bölgemizde değil tüm dünyada dengeleri değiştirecektir. Şunu da belirtelim ki bugün Uluslararası Adalet Divanında sanık sandalyesinde İsrail ile beraber Biden yönetimi ve Amerika'da oturmaktadır. Çünkü bu katliamların sorumlularından biri de Amerika’dır. Bu savaşın kazananı Filistin halkı olacaktır inşallah. Zaferler bedelsiz gelmez ve Filistin halkı bu bedeli her gün ödemektedir.” Dedi. 

Mardin 2. Uluslararası Film Festivali renkli başladı Mardin 2. Uluslararası Film Festivali renkli başladı

Konferansa, Belediye başkan yardımcısı Abdurrahim Çelik, İlçe Müftü vekili Nurullah Nur, Hüda-Par İlçe Başkanı İsa Altunkaynak, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Aslan Kırtay ve davetliler katıldı. 

Konferansın sonunda, Davet ve Kardeşlik Vakfı ile Midyat Eğitim ve Yardımlaşma Derneği tarafından yapılan bilgi yarışmasında dereceye giren gençlere ödüllerin verilmesi ile son buldu.