Mardin'in Midyat ilçesinde depremzedeler Kurban Bayramı sevincini buruk yaşıyor.

Kurban Bayramı nedeniyle Hacı Kasım Altunkaya Camii dolduran vatandaşlar, bayram namazını kıldı.

Midyat’ta camiler bayram namazını eda etmek isteyenlerle doldu. Tüm camilerde bayram namazı coşkusu yaşandı. Vatandaşlar sabahın erken saatlerinde Hacı Kasım Altunkaya Camii yoğunluk oluşturdu.

Bayram namazı öncesinde okunan Kuran-ı Kerim-i dinleyen vatandaşlar yapılan dualara eşlik etti. Kılınan bayram namazının ardından ellerini semaya açan binlerce kişi hep birlikte dua etti. Vatandaşlar bayram namazı sonrasında bayramlaştı.

Cami çıkışında vatandaşlardan Hüseyin Yıldırım, tüm İslam aleminin bayramını kutlayarak şöyle konuştu. “ülkeye, vatan, millet ve İslam aleminin bayramını mübarek ediyorum. Allah Kurbanlarımızı kabul etsin.”

Selman Gökçe ise, “Herksin bayramı mübarek olsun. Özellikle deprem bölgesindeki kardeşlerimizin yardımcısı olsun. Anne baba acısı çekenler var. Allah onlarında yardımcısı olsun bayramları kutlu olsun. Bayram sadece tatil değil de sılayı rahime dikkat edelim. Herkesin Bayramı mübarek olsun.” Dedi.

- Midyat'ta depremzedeler Kurban Bayramı sevincini buruk yaşıyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardında Gaziantep’ten Midyat’ta gelen depremzede, “depremden dolayısı da içimiz buruk. Başta Midyatlıların ondan sonra bütün Türkiye’nin bayramını kutuluyorum. Biz biraz daha kendi bayramımızı özellikle kendi örf ve adetlerimize göre bu sabah toplu olarak kıldık. Gerçekten güzle bir sevinçti. Depremzede olarak biraz bizim acımız daha büyüktür. Halen onun acısını yaşıyoruz.” Diye konuştu.


 

Hatay’ın Antakya ilçesinden gelen başak bir depremzede ise, “Hamdolsun çok mutluyuz. Biz Hatay’dan geldik. Burada ilk bayramımız. Tüm Müslüman aleminin bayramı kutlu olsun inşallah” şeklinde konuştu.