PTT AŞ’den TSK Personeline  Özel Kargo İndirimi PTT AŞ’den TSK Personeline Özel Kargo İndirimi

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, Mardin’de ağaçlandırma seferberliği başlatıldığını belirterek; bu kapsamda kent genelinde 2023 yılı sonuna kadar 500 Bin fidan dikimi gerçekleştirileceğini ifade etti.

Şanlıurfa Bölge Müdürlüğü ve Mardin Orman İşletme Müdürlüğünün İl genelindeki diğer ilgili kurumlar ile yapılan protokol çerçevesinde yapımı devam eden şehir hastanesi başta olmak üzere sağlık tesisleri, okullar ve diğer kamu kuruluşlarının hizmet binaları çevresinde gerekli ağaçlandırma çalışmalarına başlandı. Bu alanlarda dikilen fidanlar Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğü tarafından karşılanmaktadır.

Mardin Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileri Vali Tuncay Akkoyun’dan aldıkları talimat ile kent genelinde; Artuklu ve Mazıdağı İlçelerinde 200 ha (hektar) alanda ağaçlandırma tesis çalışmaları, 250 ha alanda ağaçlandırma bakım çalışmaları, Savur ilçesi Başkavak mahallesinde 300 ha alanda toprak muhafaza ve erozyon kontrol tesis çalışmaları, Midyat ve Mazıdağı ilçelerinde 200 ha alanda ağaçlandırma rehabilitasyon tesis çalışmaları, 1200 ha alanda toprak muhafaza ve erozyon kontrol bakım çalışmaları ve ot alma ile çapa çalışmaları yapılmış olup bu alanlarda fidan dikimine başladı.

Mardin Orman İşletme Müdürlüğü ağaçlandırma seferberliği kapsamında arazi hazırlığı yaptığı alanlarda 300.000 fidan dikimi gerçekleştirecek ve buna ek olarak yapımı devam eden şehir hastanesi başta olmak üzere sağlık tesisleri, okullar ve diğer kamu kuruluşlarının hizmet binaları çevresinde de 200.000 fidan dikimi yapacaktır.