Mardin'in Midyat ilçesinde 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla etkinlik gerçekleştirildi.

Midyat Belediyesince Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinliğe, Midyat Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir, Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, ilçedeki Özel Eğitim Uygulama Okulu, Özel rehabilitasyon okulları, 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü Etkinliğine özel çocuklar ve ailelerinin katılımıyla coşkulu bir şekilde gerçekleşti.

Vlcsnap 2024 03 22 11H52M31S248

Midyat Belediyesinden, Mesnetsiz İddialara ilişkin açıklama! Midyat Belediyesinden, Mesnetsiz İddialara ilişkin açıklama!

Midyat Rehberlik ve Araştırma Merkezi Psikolojik Danışman Seda Kaya, “down sendromu hakkında toplumsal farkındalık ve duyarlılık oluşturmak, down sendromlu bireylere karşı olumlu tutum ve davranışlara katkıda bulunulmasını sağlamak, erken eğitimin ve eğitimde sürekliliğin önemine dikkat çekmek amacıyla "21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü" olarak ilan edilmiştir. Ülkemizde de her yıl 21 Mart'ta, Bakanlığımıza bağlı okul ve kurumlarımızda toplumsal farkındalık ve duyarlılığa katkı sağlayacak etkinlikler düzenlenmektedir.” Dedi.

Down sendromlu bireyler, çeşitli etkinliklerle şarkılarla eğlenerek, yüz boyama ve çeşitli hediyeler verildi.

Vlcsnap 2024 03 22 11H52M52S359

Editör: Selahattin Erol