Mardin Şırnak Eczacı Odası YönetimKurulu Adına Oda Başkanı Uzm. Ecz. Fatih Oral yayımladığı açıklamada, "Acımız Büyük Kadın Bir Meslektaşımızı Kaybettik" dedi.


Açıklamada şu bilgilere yer verildi:

"Acımız Büyük Kadın Bir Meslektaşımızı Kaybettik

Ne yazık ki, bugüne bir kadın cinayeti haberi ile daha uyandık. Bu sefer kadın cinayetine kurban giden bir meslektaşımızdı. Aydın Eczacı Odası üyemiz Ecz. Şule KARAMERCAN, tartıştığı eski eşinin saldırısı sonucu yaşamını kaybetti.

Geleneksel Kan Bağışı Kampanyasında rekor kırıldı Geleneksel Kan Bağışı Kampanyasında rekor kırıldı

Çok üzgün olduğumuzu belirtiyor, değerli meslektaşımıza Allahtan rahmet, ailesine, sevenlerine ve camiamıza baş sağlığı diliyoruz. 

Ne üzücü ki, siyah bir zemin üzerinde bir hachtag ile paylaştığımız kadın cinayetlerinde öldürülenlerin bir yaşamı, ömür boyu elde edilen entelektüel, bilimsel birikimi, bazen bir anneyi, bazen bir dostu ifade ettiğini unutuyoruz. Öldürülen binlerce kadın gibi meslektaşımız Şule KARAMERCAN da yaşamdan böyle ayrılmayı hak etmedi. 

Kadın Cinayetleri Son Bulmalı

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu’nun raporuna göre 2023 yılının ilk 10 ayında 350 kadın erkekler tarafından katledildi. Yaşamını yitiren 107 kadının ölüm nedeni “şüpheli ölüm”, 243 kadının ölüm nedeni ise “kadın cinayeti” olarak kayıtlara geçti. Kadınlara yönelik işlenen şiddet ve cinayet suçlarına karşı gerekli tedbirlerin etkili bir şekilde alınmasını talep ediyor, yetkilileri bir kez daha göreve çağırıyoruz."