Artuklu 13 Mart İlkokulu öğrencileri, Senaryo Dalında Birinci Oldu

Artuklu 13 Mart İlkokulu öğrencileri, ''Minik Eller Kod Yazıyor" Projesi kapsamında En İyi Senaryo Ödülü Dalında Birinci Oldu.

Artuklu 13 Mart İlkokulu öğrencileri, Senaryo Dalında Birinci Oldu

Habitat Derneği ve QNB Finansbank tarafından gerçekleştirilen, "Minik Eller Kod Yazıyor" proje yarışmasına katılan Artuklu 13 Mart İlkokulu öğrencilerinden Eyyüp Eren Sandım ve Elif Naz Ateş, 8-10 yaş kategorisinde En İyi Senaryo Ödülü dalında birincilik elde ettiler.

Çocukların yaparken/eğlenirken öğrenmesini hedefleyen proje, çocukların yaratıcılığını ve bilgisayar becerilerini geliştirmeyi, onları programcılık ile tanıştırıp kod okuryazarlığı bilincini yaymayı hedefliyor.

Bu yılki teması "Dünya Sorunlarına Çözüm Bul" olan yarışmaya "Mücadeleci Fidanlar" oyunu ile katılan öğrenciler oyunu geliştirmekteki amacı dünyayı iyileştirme ve çevre kirliliğinin neden olduğu iklim değişikliği ve buna bağlı olarak yaşanabilecek olumsuzlukları konu alıyor.

Öğrencilerimiz Eyüp Eren Sandım, Elif Naz Ateş ve öğrencilerimize danışmanlık yapan öğretmenlerimiz Rukiye Alp Danışman Ve Selin Çelik'e teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2021, 16:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER