Belediye'den “Okullar Hayat Bulsun”  Projesi

Kızılay Diyarbakır Kan Bağış Merkezi, Midyat'ta ilçe sakinlerini kan bağışında bulunmaya davet etti.

Belediye'den “Okullar Hayat Bulsun”  Projesi

Belediye'den “Okullar Hayat Bulsun”  Projesi

Belediye, 13 adet okulda çocuk oyun grupları ve parklar kurdu.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman yapılan çalışmalarla okulların eğitim ve öğretim saatleri dışında hayat bulduğunu söyledi.

Mardin Valiliği, Mardin Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında imzalanan protokolle “Okullar Hayat Bulsun” projesi kapsamında güzel çalışmalar sürüyor. İmzalanan protokolün hemen ardından projelere başlayan Belediye, 13 adet okulda çocuk oyun grupları ve parklar kurdu. Bunun yanında yaz mevsiminde okullarda düzenlenen kurslar ile öğrencilere ve Mardin halkına eğitimler verildi. Okullarda kurulan portatif havuzlar sayesinde binlerce çocuk ise yüzme öğrendi.

Konu hakkında bilgi veren Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “İlimizde çocuklarımıza ve vatandaşlarımıza okullarımızı tam anlamıyla açtık” dedi.

Okulların eğitim ve öğretim saatleri dışında da vatandaşların hizmetine sunulduğunu dile getiren Yaman, “Kentimizde değişimi her yönüyle yaşatıyoruz. Amacımız ilimizde yaşayan hemşehrilerimize mutlu olabilecekleri kenti inşa etmektir. Bu nedenle beklentilere cevap veriyor ve projelerimizi hayata geçiriyoruz. Bu bağlamda önemli çalışmalardan birisi de ‘Okullar Hayat Bulsun’ projesiydi. Bu çalışmayla mahallelerimizde vatandaşlarımızın mutlu olmasına vesile olduk” dedi.

Projeyle birçok faaliyet gerçekleştirildiğinin altını çizen Yaman şunları kaydetti: “Projemizi imzalamamızın ardından hemen okullarımıza yapılacakları masaya yatırdık. Öncelikle okullarımızın bahçelerinin eğitim ve öğretim saatleri dışında da cıvıl cıvıl olmasını istedik. Bu nedenle 13 okulumuzun bahçesine çocuk oyun grupları yaptık. Bunun yanında okullarımızı kurslarımız için de açtık. Portatif havuzlarımızla da ‘Mahalleme Havuz Geldi’ projesi kapsamında yüzme öğrenilmesini sağladık. Bu tür projelerimiz devam edecek”

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2020, 21:18
YORUM EKLE