Kırsaldaki Okullara Kitaplık Yardımı

Artuklu Belediyesi Öncülüğünde Kırsaldaki Okullara Kitaplık Yardımı

Kırsaldaki Okullara Kitaplık Yardımı

Artuklu Belediyesi Öncülüğünde Kırsaldaki Okullara Kitaplık Yardımı

“Okuluma Hayat Ver” Projesiyle kırsal mahallelerde çeşitli zorluklarla mücadele eden okulların birçok ihtiyacını karşılayan Artuklu Belediyesi, Organize Sanayi ve UNHRC (Birleşmiş Milletler) desteğiyle okullara kitaplık yardımında bulundu.

Eğitim dostu belediye daha önce kırsal mahallelerdeki okulların iç ve dış boyalarını, temizliğini ve çeşitli eksikliklerini gideren çalışmalara imza atarak okul yönetimleri ve öğretmenler tarafından takdir toplamış, Artuklu Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk’ü ziyaret eden öğretmenler kendisine bizzat teşekkür etmişti.

Bu hizmetlerle sınırlı kalmayan Artuklu Belediyesi, Organize Sanayi ve UNHRC’nin de destekleriyle kitaplığı olmayan 52 okula kitaplık desteğinde bulundu. Belediye ekipleri kitaplıkları okullara ulaştırdığında, öğrencilerin sevinci görülmeye değerdi.

Kırsal mahallelerdeki okulların İlçe merkezindeki okullarla aynı kalitede eğitim alması için çaba sarf ettiklerini vurgulayan Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk “ Alt yapı ve üst yapı faaliyetleriyle sınırlı kalmayarak her alanda hizmeti öngörüyor, bunun için mücadele ediyoruz. Her defasında vurguladığımız “Sosyal belediyecilik” anlayışının önemi bu noktada ortaya çıkıyor. Bu hizmetlerin de asli görevimiz olduğunun altını çizmek istiyorum. Kırsaldaki öğrencilerimizin, İlçe merkezimizdeki öğrencilerimizle aynı kalitede ve aynı şartlarda eğitim alması için eksikliklerini gidermeye, belediyemizin imkânları dâhilinde destek olmaya devam edeceğiz. Eğitim ve öğretim yuvası okullarımız, öğrencilerimize eksiksiz olarak kucak açmalıdır. Bu sebeple kaynaklarımızın yetersiz kaldığı durumlarda sosyal sorumlulukları önemseyen kurum ve kuruluşlarında desteğini alarak hareket ediyoruz. Bu projede yanımızda olan Organize Sanayi Başkanlığımıza ve bölgemizde ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik çalışmalarıyla yardım elini her daim hissettiğimiz UNHRC (Birleşmiş Milletler Yüksek Komiserliği)’ ne teşekkür etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2017, 11:59
YORUM EKLE