Midyat’ta “Yazar-Öğrenci” buluşmaları düzenlendi

Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce “Yazar-Öğrenci” buluşmaları düzenlendi.

Midyat’ta “Yazar-Öğrenci” buluşmaları düzenlendi

Midyat’ta “Yazar-Öğrenci” buluşmaları düzenlendi

 Mardin’in Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce “Yazar-Öğrenci” buluşmaları düzenlendi.

Midyat Anadolu Lise ’sinde düzenlenen “Yazar-Öğrenci” buluşmaları konferans salonunda yapıldı.

Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay,  “Yazar-Öğrenci” buluşmaları Temel amacının öğrencilerin okuyan, yazan, araştıran bireyler olarak yetişmesini sağlamak olduğunu söyledi.

Altay,  “Yazar-Öğrenci buluşmaları kapsamında, Behçet Gülenay bizim için kıymetli bir değerli bir yazarımız, aynı zamanda bizim toprakların yetiştirdiği bir evladın olmasıdır. Öğretmenlik mesleği ile birlikte sanat icra ediyor, şiir yazıyor, öykü yazıyor, roman yazıyor ve bunları gerçekten çok güzel bir şekilde icra ediyor. Temel amacımızın öğrencilerin okuyan, yazan, araştıran bireyler olarak yetişmesini sağlamaktır.” dedi.

Eğitimci-Yazar Behçet Gülenay ise, öğrencilerle söyleşide bulunarak, Kitap okumanın önemini vurguladı.

Gülenay, şöyle konuştu: “En güzel eylem, kitap ile başlar okumak ile başlar. Yüce Rabbimiz biliyorsunuz inen ilk ayette ‘Oku’ diye hitap ediyor biz kullarına. Okumak, tefekkür etmek, yeryüzünü okumak, olup bitenleri okumak, düşünmek, sınamak, tartışmak, sorgulamak bunun için okumak. Zaten Allah Teala yine diyor ki, ‘Yeryüzünde sizin için yarattığım her şey sizin için birer ayettir.’ Bu ayetleri okuyup kavramak lazım, bunlar için de yüce kitabı, anlamak anlaşılır kılmak için bu kitaplar vardır” dedi.

Soru cevap şeklinde devam eden söyleşide, Gülenay öğrencilerin isteği üzerine şiir okuduktan sonra öğrencilere kitap imzalamasıyla program son buldu.

3 gün boyunca Eğitimci Yazar Behçet Gülenay her gün dört okulda öğrencilere okumanın önemi konusunda söyleşide bulunacak.

“Yazar-Öğrenci” buluşmalarına Okul Müdürü Abdulgafur Alptekin, idareciler ve öğrenciler katıldı. Gerçekleştirilen söyleyişi ve imza günü programına öğrenciler yoğun bir ilgi gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2018, 09:46
YORUM EKLE