Tedarikçi Eksenli İnovasyon Günü’nde Turkcell’in ekosisteme sağladığı katkı ele alındı

- Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan:- "Bu girişimle, inovasyon için harcadığımız eforu, iş ortaklarımızla birlikte sistematize etmeyi ve bu efora ivme kazandırmayı hedefledik"- Turkcell Tedarik Zinciri Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Türk:- "Tedarikçi Eksenli İnovasyon Programı ile 10 projeyi hayata geçirdik ve tedarikçilerimize toplamda 300 milyon TL’lik iş hacmi oluşturduk"

Tedarikçi Eksenli İnovasyon Günü’nde Turkcell’in ekosisteme sağladığı katkı ele alındı

İSTANBUL (AA) - Turkcell, gelişime açık ürün, hizmet ve yeni projelerini hayata geçirebilmesi amacıyla desteklediği iş ortaklarıyla, Tedarikçi Eksenli İnovasyon Günü’nde bir araya geldi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Turkcell, sektörde ve iş süreçlerinde verimlilik odaklı ürün-hizmet kullanımını artırmak amacıyla sürdürdüğü inovasyon odaklı çalışmalarını, gerçekleştirdiği organizasyonlarla güçlendiriyor.

Turkcell’in yanı sıra ekosisteme ve sektöre katma değer sağlayacak çözümler geliştiren tedarikçiler, iş birliklerini güçlendirmek adına Tedarikçi Eksenli İnovasyon Günü’nde bir araya geldi.

Etkinlikte, Turkcell’in ekosisteme katkı sağlayan Tedarikçi Eksenli İnovasyon Programı, Büyük Ortağım ve Yerlilik Programı’nın yanı sıra gelişime açık ürünlerini Turkcell’le birlikte hayata geçiren tedarikçilerin tecrübeleri paylaşıldı.

Etkinlik sonunda Tedarikçi Eksenli İnovasyon Programı’nın proje paydaşları olan Turkcell çalışanları ve tedarikçiler ödüllendirildi.

- "İş ortaklarımızla iş birliğimizin kapsamını geliştirmenin önemine inanıyoruz"

Açıklamada, etkinlikteki konuşmasına yer verilen Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, artan uzmanlık ve faaliyet alanlarına bakıldığında herkesin her şeyi yapmasının mümkün olmadığını, iş ortaklarıyla olan iş birliklerinin kapsamını ve faydasını sürekli geliştirmenin önemine inandıklarını belirtti.

Tedarikçi Eksenli İnovasyon Programı'nın da bu anlayışlarının doğal bir sonucu olduğunu aktaran Erkan, "Bu girişimle, inovasyon için harcadığımız eforu, iş ortaklarımızla birlikte sistematize etmeyi ve bu efora ivme kazandırmayı hedefledik. Bunu da ancak tüm paydaşlarımızı inovasyon sürecine en başından dahil ederek, birlikte çalışarak, sorgulayarak ve geliştirerek gerçekleştirebiliriz. Ekosistemimiz içerisindeki paydaşlarımızla gelenekselin dışında bir iş birliği yaklaşımı geliştirmeyi önemsiyoruz. Ayrıca, tedarik zinciri yönetimindeki arkadaşlarımızın da konvansiyonel satın alma faaliyetlerini ve iş yapış şekillerini de yeni rol ve sorumluluklarla zenginleştiriyoruz. Böylece tedarikçi, satın alma ve iş birimleri arasında daha dinamik ve inovasyonu işin içine sokan bir yaklaşımı hayata geçiriyoruz." ifadelerini kullandı.

- "Tedarik zincirimizi bir ekosistem yönetimi anlayışıyla yönetiyoruz"

Turkcell Tedarik Zinciri Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Türk de Turkcell olarak 3 bin tedarikçinin bulunduğu bir ekosistemi yönettiklerini, çok farklı boyutta ve yetkinlikte dünya çapında tedarikçilere eriştiklerini belirtti.

Tüm tedarikçileriyle aralarında eşit rekabet ortamı oluşturmak amacıyla, tedarik zincirlerini bir ekosistem yönetimi anlayışıyla yönettiklerini aktaran Türk, şunları kaydetti:

"Bu kapsamda Tedarikçi Eksenli İnovasyon Programı, Büyük Ortağım ve Yerlilik Programı gibi birçok öncü inisiyatifi hayata geçirdik. Tedarikçi Eksenli İnovasyon Programı ile 10 projeyi hayata geçirdik ve tedarikçilerimize toplamda 300 milyon TL’lik iş hacmi oluşturduk. Büyük Ortağım Programı’na ise şimdiye kadar 12 farklı ilimizdeki 17 farklı teknokentten 45 start-up katılım sağladı ve birlikte yaklaşık 25 milyon TL'lik bir iş hacmi oluşturduk. 2020 yılında başlattığımız Yerlilik Programı ile de halihazırda yürüttüğümüz ve planladığımız tüm millilik ve yerlilik çalışmalarını hızlandırmayı hedefledik. KOBİ’ler, yerli üreticiler ve teknoparklarla iş birliği toplantıları yapıyoruz.

Tedarikçi Eksenli İnovasyon Programı, Turkcell’in yanı sıra ekosisteme ve sektöre de katma değer sağladı. Turkcell’in teknik, satış ağı ve proje yönetimi yetenekleri sayesinde geliştirilen ürün ve hizmetler, firmalara iş süreçlerinde gelişme, tasarruf, kalite ve gelir artışı sağlıyor. Programla, tedarikçiler, gelişime açık ürün ve hizmetlerinin yanı sıra yeni projelerini de hayata geçirebiliyor. Program ayrıca çalışanlarımızın şirket içinde inovasyon becerilerini geliştirmeleri için bir araç, eğitim ve motivasyon kaynağı olurken, tedarikçilerimizin ürün ve hizmetlerini geliştirerek iş kapasitelerini, sektörlere erişimini ve gelirlerini artırabilecekleri bir işlev görüyor. Ayrıca projelendirmenin, değerlendirme ve geliştirme aşamaları sonrası ortaya çıkan ürün veya hizmetlerin ilk müşterisi Turkcell oluyor. Turkcell, bu inovatif çözümleri kendi iş süreçlerinde değerlendiriyor."

Verilen bilgiye göre, etkinlikte Turkcell Süreç Geliştirme Ekibi tarafından Tedarikçi Eksenli İnovasyon Programı hakkında bir sunum yapıldı. Ayrıca Turkcell’le ürün ve hizmetlerini geliştiren tedarikçiler, tecrübelerini paylaştı.

İş Dünyasında Dijital Dönüşüm Paneli ve Sürdürülebilirlik ve Enerji Verimliliği Paneli de düzenlendi. Etkinlik, İnovasyon Nedir temalı oturumun sonunda Tedarikçi Eksenli İnovasyon Programı’nın proje paydaşları Turkcell çalışanları ve tedarikçilerin ödüllendirilmesiyle sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER