Artuklu İlçesi Dolunay Caddesi'nde Asfalt Serimi Artuklu İlçesi Dolunay Caddesi'nde Asfalt Serimi

Eminettin Mahallesi şehir merkezinden geçen Yeniyol’ da  sık sık yaşanan trafik kazalarına önlenmesi için yola acilen EDS kurulmasını istiyor.

“Yetkililerden Duyarlılık Bekliyoruz”


Eminettin Mahallesi Muhtarı Mehmet Erginoğlu  Mahalle sakinleri; adına "Şimdiye kadar bu yolda karşıdan karşıya geçmeye çalışan onlarca kişi hayatını kaybettiğini söyledi.

Mardin Artuklu İlçesi  Yeniyol' Caddesine Bölge sakinleri EDS istiyor!

Birçok ölümlü yaralanmalı kazalar meydana geldiğini EDS Kurulması Halinde Sorunumuz Çözüleceğini kaydeden Erginoğlu, şunları söyledi. “Araçlar sanki hız denemesi yaparcasına son sürat hız yapıyorlar. EDS kurulumuyla bu kötü durumun önüne geçilebilir. Bu yol üzerinde sağlı sollu yerleşim alanları mevcut. Belirtilen yol üzerinden Nusaybin İlçesine, Artuklu Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu, Eğitim kurumları var. Yolun geniş ve düz olması nedeniyle araçlar 100-120 km hızla seyrediyor. Özellikle gecenin ilerleyen saatlerinde 150 km hızla giden araçlar bile var. Burada ölümlü veya yaralamalı bir kaza meydana gelmeden sorunun çözülmesini bekliyoruz. Mahalle sakinleri olarak yetkililerden ilgi ve sorunun çözülmesini bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Mahalle sakinlerinden Ahmet Mer ise, “Yeniyol Caddesinde özellikle yaya geçitlerinde vatandaşlar büyük sıkıntı yaşıyorlar. Burada EDS kurulması halinde bu sorunumuz çözülecektir.” Dedi.