Mardin'in Midyat ilçesinde bir araya gelen Sivil Topluk Kuruluş temsilcileri, siyasi parti ve halk Gazze'de iki aydır katliam ve soykırım yapan işgalci Siyonist terör şebekesine büyük tepki gösterilerek telin edildi.

Cuma namazı çıkışı, Hazret Muhammed Camii avlusunda bir araya gelen kalabalığa hitaben basın açıklamasını Eğitim Bir Sen Midyat Temsilcisi Hüseyin Yücel okudu.

Düzenlenen basın açıklamasında Sık sık; 'HAMAS'a Selam Direnişe devam', 'Katil israil', 'Kahrolsun Amerika', 'Müslüman uyuma Filistin'e sahip çık', 'Canımızla kanımızla seninleyiz Ey Aksa' sloganları atıldı.

Direnişe ve mücahitlere selam göndererek konuşmasına başlayan Yücel , "Siyonist işgal rejiminin yenilmez denilen ordularını, delinmez denilen demir kubbelerini, kendilerinden habersiz kuş uçmaz denilen istihbarat örgütlerini zelil duruma düşüren direniş erlerine selam olsun. “Aksa Tufanıyla” Siyonistlerin Ebrehe kibrini yerle bir eden çağın ebabillerine selam olsun! Onlar direndiler, öne atıldılar ve kaçmadılar!" dedi.

Vlcsnap 2023 12 09 11H13M47S693

"Gazze'de siyonist vahşet 7 Ekim'den bu yana tüm dünyanın gözleri önünde halen devam etmektedir"

Gazze’de insanlık tarihinde görülmemiş bir vahşet yaşandığını hatırlatan Yücel, "İşgalci siyonist rejimin Gazze'ye düzenlediği saldırılarda şehit olan Filistinli kardeşlerimizin sayısı 18 bine, yaralıların sayısı ise 47 bine ulaşmıştır. Soykırım suçu işleyen siyonistler, yapmış olduğu saldırılarda hiçbir kural, kaide ve ölçü tanımamakta, kadın, çocuk, yaşlı ve bebekleri katletmektedir. Gazze’de insanlık ölüyor. Masum çocuklar ölüyor, kadınlar ölüyor, ihtiyarlar ölüyor. Bugün Gazze’de insanlık tarihinde görülmemiş bir vahşet yaşanmaktadır. Emperyalist güçlerin desteğini arkasına alan Siyonist işgal rejimi, bütün dünyanın gözü önünde Gazze’de soykırım uyguluyor. Ama İslam âlemi sessiz, dünya sessiz, sözde insan hakları savunucuları başını kuma gömmüş durumdadır." Diye konuştu.

"Bugün bu zulme karşı tek millet ve tek ümmet olma vaktidir"

Turizm Denetim Komisyonu Midyat’ta denetimlerini sürdürdü Turizm Denetim Komisyonu Midyat’ta denetimlerini sürdürdü

Yücel, "Topyekûn bir soykırım hedefiyle hareket eden işgalci Siyonistler, mazlum Filistin halkını acımasızca katletmekte ve adeta bütün bir İslam âlemine meydan okumaktadır. Filistin halkı, yalnızca kendi topraklarını savunmamaktadır. Ümmetin izzetini ve kutsallarını savunmaktadır. Bütün dünyanın gözü önünde yaşananların tek sorumlusu Filistin’i işgal eden, on binlerce kişiyi katleden, milyonlarca kişiyi sürgün eden, Mescid-i Aksa'ya defalarca alçakça saldırılar düzenleyen Siyonist işgalci çetelerdir. Filistin halkına yapılan zulüm kabul edilemez. Bugün bu zulme karşı tek millet ve tek ümmet olma vaktidir!  Siyonist rejim tarafından yıllardır sistematik bir şekilde işgal edilen Filistin’e sahip çıkılmalıdır. Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen ve kutsallarımızı hiçe sayan terör şebekesine dünyayı dar eden Filistinli kardeşlerimize sahip çıkılmalıdır. O kutsal mekânda Filistinli gençlerin direnişine ve ümmetin izzetini muhafaza eden mücahitlere sahip çıkılmalıdır." İfadelerini kullandı.

"Meydanlar boş bırakılmamalı, Filistin direnişine aralıksız bir şekilde maddi yardımlar devam ettirilmelidir"

Yücel, "Müslüman ülkeler ekonomik ve askeri olarak Müslüman kardeşlerinin yanında yer almalıdır. Filistinli Müslümanlar, işgale karşı direnişlerinde yalnız bırakılmamalıdır.  Canımızla, kanımızla, malımızla mazlum Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha buradan haykırıyoruz. Filistin’in ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğüne giden her adımı destekliyoruz ve desteklemeyle devam edeceğiz. Bu yolda üzerimize düşen her türlü fedakârlığı yapacağımıza hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu vesileyle ehli vicdan sahibi herkesi, Gazze’de bütün dünyanın gözleri önünde yaşanan vahşete ve soykırıma dur demeye, Filistin halkının yalnız olmadığını bütün dünyaya haykırmaya davet ediyoruz. Meydanlar boş bırakılmamalı, Filistin direnişine aralıksız bir şekilde maddi yardımlar devam ettirilmeli, Siyonistlerin ve destekçilerinin mallarına süresiz bir şekilde boykota devam edilmelidir!" dedi.

"HAMAS Filistin’in meşru siyasi hükümeti ve temsilcisidir"

Yücel, "ABD veya Siyonistlerin Gazze ile ilgili verecekleri kararın hiçbir önemi yoktur. Gazze’ye acil yardım koridoru kurulmalı, Türkiye bu işe öncülük etmelidir. Gazze’ye gidecek büyük bir yardım filosu deniz yoluyla ivedilikle yola çıkarak, Gazze’ye ulaşmalıdır. Dünyadaki bütün vicdan ve insaf ehli bu filoya davet edilmelidir. Kürecik ve İncirlik üsleri kapatılmalı veya faaliyetleri süresiz durdurulmalıdır. İslam Ülkeleri Siyonistlere ciddi bir ambargo uygulamalıdır." Şeklinde konuştu.

Yücel son olarak, "Midyat STK Platformu olarak bir kez daha en yüksek sesle haykırıyoruz ve diyoruz ki; canımızla, kanımızla, malımızla ilk kıblemiz Mescidi-i Aksan’ın ve Müslüman kardeşlerimizin yanındayız. Filistin’in ve Mescidi-i Aksa’nın özgürlüğüne giden her meşru eylemin yanındayız ve destekçisiyiz. Bu yolda üzerimize düşen her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız.

Program, üniversite öğrencisi Zekeriya Demir'in Filistin'in özgür olması ve mücahitlerin zaferi, Siyonist işgalci terör şebekesi ve işbirlikçilerinin hezimete uğraması için yaptığı dua ile sona erdi.

Vlcsnap 2023 12 09 11H13M54S749

Sadullah Altındağ, “Allah İsrail’i kahretsin, İslam’ı ve Müslümanları korusun. Elimizden maddi ve manevi ne gelirse yapmalıyız. İnşallah Filistinliler muvaffak olurlar.” Dedi.

Vlcsnap 2023 12 09 11H14M04S386

Aslan Kırtay ise, “artık telinden, kınamaktan öte devletimizden daha ileri adımların atılmasını bekliyoruz. Özellikle Malatya Kürecik üssü olsun Adan İncirlik üssü olsun kapatılarak atılacak adımların atılması lazım. Filistin’de acil ”

Vlcsnap 2023 12 09 11H15M28S257

Fahri Unar’ da, “Allah İsrail’in belasını versin. Bütün Müslümanları muzaffer eylesin inşallah.”

Vlcsnap 2023 12 09 11H14M35S047

Ahmet Yapıcı’da, “Müslümanları bu zulme alıştırmamaları lazım. Müslümanların sürekli aksiyona halinde olması lazım. Alışmamalıyız, durmamalıyız ve susayacağız. Her zaman ve her yerde bu zulmü haykıracağız. İşgale son verilene kadar bu zulmü her yerde her mekânda haykıracağız inşallah.” Diye konuştu.  

Vlcsnap 2023 12 09 11H13M34S028Selahattin Erol Midyat