Kaymakam Özdemir mesajında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk gençliğine armağan ettiği 19 Mayıs, milletimizin azim ve bağımsızlık aşkının dünyaya ilan edildiği, içimizdeki direniş ruhunun yeniden canlandığı bir tarihtir.

19 Mayıs 1919'da Türk milleti, sömürgeci işgal kuvvetlerine karşı bir ve beraber olarak ayağa kalkmış, son ve ebedi devletimiz Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu için topyekûn bir mücadeleye girişerek destansı kahramanlıklar sergilemiş, nihayetinde kutlu bir zafere erişmiştir.

Bugün de Orhun Irmağından Malazgirt ovasına, İstanbul surlarından Kocatepe sırtlarına uzanan tarihimizden aldığımız güç ve bağımsızlık ruhuyla geleceğe yürüyor, atalarımızın bize emanet bıraktığı aziz vatanımızın ve al bayrağımızın ilimde ve irfanda, bilimde ve fende dünyanın parlayan yıldızı olması için mücadele ediyoruz.

Vali Akkoyun Başkanlığında YKS Toplantısı gerçekleştirildi Vali Akkoyun Başkanlığında YKS Toplantısı gerçekleştirildi

Atatürk'ün bütün ümidim gençliktedir diye iltifat ettiği milli şuur ve karakter sahibi gençlerimizin tarihin kendilerine yüklemiş olduğu bu şanlı ve bir o kadar da kutsal görevi layıkıyla ifa edeceklerini biliyor, onlara şüphesiz güveniyoruz.

Bu düşüncelerle, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını saygıyla anıyorum.” İfadelerini kullandı.