Belediye’den  “Çocuk Trafik Eğitim Parkı”

Mardin Büyükşehir Belediyesi, geleceğin şoförleri olan çocuklarımızın trafik eğitimleri için okullarda “Çocuk Trafik Eğitim Parkı” projesini hayata geçirdi.

Belediye’den  “Çocuk Trafik Eğitim Parkı”

Belediye’den  “Çocuk Trafik Eğitim Parkı”

Mardin Büyükşehir Belediyesi, geleceğin şoförleri olan çocuklarımızın trafik eğitimleri için okullarda “Çocuk Trafik Eğitim Parkı” projesini hayata geçirdi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Daire Başkanlığı, Artuklu, Midyat, Kızıltepe ve Nusaybin ilçelerinde mekânı uygun olan okullarda trafik eğitim parklarını yaparak öğrencilerin hizmetine sundu. 10 ilçenin tamamında ve mekânı uygun olan Mardin’de ki bütün okullarda yapılacak olan trafik eğitim parklarıyla, öğrencilere trafik kuralları, eğitmenler tarafından uygulamalı olarak gösterilecek. Belediye tarafından, eğitimlerin sürekliliği için trafik parklarının büyüklüğüne göre okullara, dört tekerlekli bisiklet ve seyyar plastik levhalar hediye ediliyor.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Yaman, Geleceğin şoförlerini yetiştiriyoruz. “Mardin Büyükşehir Belediyesi olarak geleceğimizin şoförleri olan çocuklarımıza trafik kurallarını uygulamalı olarak öğretmek için okullarımızın bahçelerine,  Çocuk Trafik Eğitim Parkları yapıyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı trafik kuralları konusundan uygulamalı olarak eğitmek için “Çocuk Trafik Eğitim Parkı” projesini hayata geçirdik. Okullarımızın bahçelerinde yaptığımız bu parklarda eğitmenlerimiz tarafından öğrencilere dersler verilecektir. Ulaştırma Daire Başkanlığımıza bağlı ekipler tarafından şuana kadar Artuklu, Midyat, Kızıltepe ve Nusaybin ilçelerinde bazı okullar pilot uygulama olarak seçildi. Bu projeyi il genelinde mekanı uygun olan tüm okullarımıza yaymayı hedefliyoruz.”

-Çocuk Trafik Eğitim Parklarının tüm ihtiyaçları belediyeden

Çocuk Trafik Eğitim Parklarının tamamen belediye tarafından yapılan ihtiyaçlarının karşılandığını açıklayan Yaman, şunları belirtti:  “Ulaştırma Daire Başkanlığı ekipleri tarafından Kızıltepe ilçesi Süleyman Demirel Okulu bahçesinde trafik eğitim parkının çizimi gerçekleştirildi. Trafiğin tüm kurallarının çizildiği park için okulumuza, 7 bisiklet ve seyyar plastik levhalar hediye ettik. Eğitimler sürekli şekilde devam edecek. Çocuklarımızın uygulamalı trafik kurallarını öğrenmesini hedefliyoruz. Böylelikle geleceğimiz olan çocuklarımızı trafik konusunda tam donanımlı bireyler olarak yetiştireceğiz.”

YORUM EKLE