Ankara’daki Mardinliler Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Ankara'da, "Mardinli Bürokratlar Dayanışma Platformu" kuruldu

Ankara’daki Mardinliler Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Ankara’daki Mardinliler Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Ankara'da, "Mardinli Bürokratlar Dayanışma Platformu" kuruldu

Ankara’da görev yapan Mardinli bürokratlar, Mardin Kızıltepe ve Çevresi Sosyal Yardımlaşma Derneği binasında gerçekleştirilen kahvaltı organizasyonunda bir araya geldiler.

Ankara’daki Mardinli iş adamı, bürokrat, kamu kurumlarında çalışanlar, “Mardinli Bürokratlar Dayanışma Platformu” nu kurdu.

Mardinli Bürokratlar Dayanışma Platformu'un kuruluş amacı ise, Ankara’da, Mardin’de ve bölgede el birliği içerisinde dayanışmayı, vatandaşların, kamu hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanması için bütün kurumların etkin ve işbirliği içinde yararlanması amaçlanıyor.

Mardin eski milletvekili Mehmet Halit Demir, Mardinli Bürokratlar Dayanışma Platformu Mardinli bürokratlarımızın ülkemizin dış politikasından tutun diğer bütün alanlarda alınan ve uygulanan politikalarda etkin rol alacağına inandığını söyledi.

Demir; “Bu anlayışı koruduğumuz sürece üstesinden gelinemeyecek hiç bir sorun yoktur. Bölge halkımızın duygularını ve öngörülerini dikkate alarak bürokratlarımızın projeler üreteceğine inancım tamdır. Bizler bunun için istişare ve dayanışmaya daha çok önem vereceğiz. Bunun için bu platformu kurduk.” dedi.

Toplantıya, Mardin Vali yardımcısı Bahattin Çelik, Mardinliler Derneği Başkanı Fahrettin Enes, Mardinliler Derneği Başkan Yardımcı Edip Öner, Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdür Müşaviri Mehmet Bulut, Elektrik Üretim A.Ş. Elektrik Elektronik Mühendisi M. İzzettin Kaplanoğlu, Orman Genel Müdürlüğü Orman Mühendisi Mehmet Siraç Batuk, Avukat Zekiye Bayram, Birleşik Krallık Kültür Müsteşarlığı Proje Müdürü Abdulhekim Çelebi, Sayıştay Başkanlığı Bilgisayar Mühendisi Emir Demir, Maliye Bakanlığı Daire Başkanı Ali Mercan Aydın, Kalkınma Bakanlığı Planlama Uzmanı Veysi Kassap, Maliye Bakanlığı Muhasebe Genel Müdürlüğü Cem Durgan, İş Adamı Murat İlhan, Müteahhit Hasan Keleşoğlu, TCDD Taşımacılık A.Ş. Müdür Yardımcısı Şeyhmus Oktar kahvaltıya katıldı.

İsmail Dinçel / Ankara

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2017, 11:24
YORUM EKLE