25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Haftası

Mardin’de “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Haftası” etkinlikleri

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Haftası

 Mardin’de “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Haftası” etkinlikleri

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı,25 Kasım  Kadına  Yönelik Şiddete Karşı  Uluslararası  Mücadele Günü dolayısıyla Atatürk Kültür Merkezi’nde kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için tek kişilik, ‘İyiyim’ adlı tiyatro ve Necip Karaya ile söyleşi ve dinleti etkinliği düzenledi.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Yaman, Belediye olarak her zaman için özellikle şiddete maruz kalmış kadınlarımızın yanında olduklarını söyledi

Kadınlara özel çalışmalara imza attıklarını söyleyen Yaman, “Şehrimizde alt ve  üst yapı çalışmaları hayata geçirdiğimiz gibi kadın, öğrenci ve engelli hemşerilerimiz için de projelerimizi  hızlı şekilde hayata geçirdik. Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığını oluşturduk. Kadınlarımızın okuma yazma öğrenmeleri için “Kadının yanında kadının yerinde” ve özellikle şiddete maruz kalmış kadınlarımızın meslek sahibi olmaları için de meslek edindirme kursları açtık. Kurslarımıza devam eden kadınlarımızı her anlamıyla hayata hazırlayarak bilinçlendiriyoruz.” dedi.

Belediye imkânlarını kadınlar için kullanmaya devam edeceklerini söyleyen Yaman, açıklamasını şöyle sürdürdü.  “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla kadınlarımız için bir dizi program düzenledik. Şiddete maruz kalmış ya da bir şekilde tanıklık yapmış kadınlar için sanatçı Necip Karakaya söyleşi ve dinleti etkinliğini düzenledik. Ardından Ankara Devlet Tiyatrosu ‘İyiyim’ adlı tek kişilik oyunu sundu. Hemşerilerimiz bu programlara yoğun ilgi gösterdi. Belediyemizin imkânlarını kadınlar için kullanmaya devam edeceğiz. Belediye olarak her zaman için özellikle şiddete maruz kalmış kadınlarımızın yanındayız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER