Midyat'ta Tügva Yaz Kursunu Tamamlayan Öğrencilere Sertifikaları Verildi

Midyat ilçesinde Tügva yaz kursunu tamamlayan öğrencilere sertifikaları törenle verildi.

Midyat'ta Tügva Yaz Kursunu Tamamlayan Öğrencilere Sertifikaları Verildi

Midyat'ta Tügva Yaz Kursunu Tamamlayan Öğrencilere Sertifikaları Verildi

Mardin’in Midyat ilçesinde Tügva yaz kursunu tamamlayan öğrencilere sertifikaları törenle verildi.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Midyat Temsilciği, ortaokul öğrencilerine ve bayanlara  yönelik 200 saatlik yaz okulu açıldı. Ücretsiz açılan kurslara katılan 150 kursiyer sertifikalarını Gençlik Spor İlçe Merkezi’nde bulunan TÜGVA binasında düzenlenen törenle dağıtıldı.

Tügva Yaz Kursunu ve Halk Eğitim Merkeziyle (HEM) işbirliği ile ortaklaşa verilen Kur'an-ı Kerim kursu başta olmak üzere, Arapça, Osmanlıca, bilgisayar, bahçıvancılık, tezhip, rölyef, ilk yardım, tekvando, çiftçilik ve gelen el sanatları kurslarından oluştu.

Törene, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Midyat Temsilcisi Zeki Çiçek’in yanı sıra, Başkan yardımcısı Samir Ak, Müftülük personeli İzzettin Akıncı ve çok sayıda davetli katıldı.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Midyat Temsilcisi Zeki Çiçek, törende yaptığı konuşmada, TÜGVA Midyat Temsilciliği olarak, amaçlarının gençleri, geleceğe en güzel şekilde hazırlamak, topluma faydalı nesiller kazandırarak ülkesine, milletine, dinine faydalı birer birey haline getirmek olduğunu söyledi.

Çiçek, "Vakfın kurulmasına öncülük eden Cumhurbaşkanımıza da teşekkür ediyorum. Gençlerimizi ve çocuklarını yaz okulumuza gönderen anne ve babalara da teşekkür ediyorum. Tek amacımız, gençlerin vatanını, milletini, bayrağını seven, dinini bilen bireyler olarak yetişmesine katkı sağlamaktır. Kurslarımıza katkısı olan öğretmenlere ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. "diye konuştu.

Başkan yardımcısı Samir Ak ise, Bu kurslarda Kur'an-ı Kerim kursu başta olmak üzere sanat, sosyal, eğitim, spor, çiftçilik, geleneksel el sanatları, tezhip, gibi 12 dalda kurs açtıklarını ve kurslarımız devam edeceğini söyledi.

Kurslara katılan öğretmen ve öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Konuşmaların ardından kurslara katılan öğrencilere sertifikaları verildi. Davetlilere çeşitli ikramlar veridi. Sergi vatandaşlar tarafında beğeni ile ziyaret edildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2018, 22:55
YORUM EKLE