Türk Kızılay’ından Anlamlı Yardım

Türk Kızılay’ı iki kırsal mahallede kıyafet yardımı gerçekleştirdi.

Türk Kızılay’ından Anlamlı Yardım

Türk Kızılay’ından Anlamlı Yardım

Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi organizasyonunda Türk Kızılay’ı iki kırsal mahallede kıyafet yardımı gerçekleştirdi.

Artuklu ilçesine bağlı Arpatepe ve Göllü Ortaokullarında düzenlenen programa Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman’ın eşi Gülseren Yaman’ın yanı sıra, Türk Kızılay’ı Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ayşegül Genç, Modacı Hakan Akkaya protokol üyeleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Kıyafetlerini alan öğrencilerin mutluluğu ise gözlerinden okundu.

Burada bir açıklama yapan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman’ın eşi Gülseren Yaman, gönüllere dokunan her etkinliği desteklediklerini vurguladı.

Yaman, “Türk Kızılay’ı ülkemizin ve dünyamızın yaşadığı tüm felaketlerde ve acılarda her zaman kötü gün dostu olarak hazır bulunmuştur. Misyonuyla takdir kazanan Türk Kızılay’ının çalışmaları dünya tarafından takdir görmektedir. Bugün de Mardin’in iki kırsal mahalle okuluna gelerek anlam ifade eden yardım yaptılar. Biz de bu etkinliğe katılmaktan mutlu olduk” dedi.

Destek olmaktan heyecan duyuyorum

Mardin’e böyle bir etkinlikle gelmekten dolayı heyecan duyduğunu dile getiren Modacı Hakan Akkaya,  “Mardin’i her zaman görmek istemişimdir. Bugün buraya küçük arkadaşlarımızın mutluluğuna şahit olarak gelmekten dolayı büyük mutluluk yaşadım. Türk Kızılayı dünyanın her yerinde aktif olarak çalışmaktadır. Ben de elimden geldiğince Türk Kızılayı’nın çalışmalarında yer almak için çaba veriyorum.  Bu bağlamda çocuklar için yapılan çalışmaları değerli buluyorum. Her çocuk maalesef çok şanslı olmayabiliyor. Bu nedenle bundan sonra da desteklerim devam edecek” ifadesini kullandı.

Çocukların mutlu olması için çalışmalar devam edecek

Türk Kızılayı’nın Anadolu’nun çeşitli şehirlerinde önemli çalışmalar gerçekleştirdiğine vurgu yapan Türk Kızılayı Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ayşegül Genç ise, “Özellikle çocuklarımızın kıyafet yardımları ile sevinmelerini sağlıyoruz. Bugün de kıyafetlerimizi Mardin’ e getirdik. Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Yaman ve eşi Gülseren Yaman’ın yanı sıra Mardin Gönül Eliçleri ve “mardinmasa” bizim yanımızda oldu.  Çocuklarımızı mutlu gördüğümüz zaman kurum olarak biz de mutlu oluyoruz. Yaklaşık 10 bin parça kıyafeti Mardin’de ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz” şaklind ekonultu.

Genç Türk Kızılayı’nın dünyada söz sahibi olan Türkiye’nin mizyonuna uygun olarak mazlumları yanında olmaya devam edeceğiniz sözlerine ekledi.

Daha sonra katılımcılar kıyafetleri çocuklara dağıttı.

Midyat Gündem Com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER