Yaman, 2018 Yılında Yollarda Rekorlar Katlanarak Artacak

Mardin Büyükşehir Belediyesi yaptığı çalışmalar ile şehre güzellikler katmaya devam ediyor.

Yaman, 2018 Yılında Yollarda Rekorlar Katlanarak Artacak

Yaman, 2018 Yılında Yollarda Rekorlar Katlanarak Artacak

Mardin Büyükşehir Belediyesi yaptığı çalışmalar ile şehre güzellikler katmaya devam ediyor.

Bir yıl içinde projeleriyle başarıdan başarıya koşan Büyükşehir Belediye yol yapım çalışmalarıyla da rekorları alt üst etti. 2017 yılında Mardin Büyükşehir Belediyesi, 1100 kilometresi sıcak asfalt 650 kilometresi sathi kaplama olmak üzere 1 bin 750 kilometre yolu da şehre hediye etti.  Ayrıca Karayolları Genel Müdürlüğü ile yapılan mutabakat neticesinde de 500 km sıcak asfalt yapılarak toplamda 2 bin 250 km yol rakamına ulaşıldı. Öte yandan 2018 yılında sıcak asfalt çalışmalarıyla Mardin’in yolların üst düzeye çıkarılması hedefleniyor

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, 2017 yılında asfalt çalışmalarında rekor rakamlara ulaşıldığını, 2018 Yılında yollarda rekorlar katlanarak artacağını söyledi.

Yaman, Yaptığımız yatırımlar ortada olduğunu kaydederek şöyle konuştu: “Biz 650 milyon lira borç ile Büyükşehir Belediyesini devralmıştık.  Bu borcun 90 milyonunu ödedik. Bütçemizin son kuruşuna kadar hemşehrilerimiz hizmetle tanıştı. Yaklaşık 470 milyon TL’lik alt yapı yatırımı yaptık.  Bakanlıklarımızın da desteği ile ilimizde toplam  1 milyar 200 milyon lira şehrimize yatırım yapılmış oldu. Çalışmalarımıza devam ediyoruz. 2018 yılının programını yaptık. Tıpkı 2017 yılında olduğu gibi 2018 yılında da önemli işler yapacağız” dedi.

Yollar daha da güzelleşiyor

Mardin’in hikayesini hep birlikte yazdıklarını belirten Yaman, “Eskiden köy hizmetleri müdürlükleri vardı. Muhtarlar alt yapı ve yol için müdüre giderdi. Müdür bölge müdürüne topu atardı, oda üst makama atardı. Fakat sıkıntılar bitmezdi. Stabilize yol bile bizler için önemliydi. Fakat şimdi ise vatandaşlarımız stabilize yol yerine sıcak asfalt istiyor. Bu nedenle biz de hemşehrilerimizi kırmayacağız ve bütün kırsal mahalle yollarımızı kaliteli sıcak asfalt ile tanıştıracağız. Bu konuyla ilgili planlarımızı yaptık.  2018 yılında yeni rekorlar kırarak sıcak asfaltta zirve yapacağız.  Bizlere Cumhurbaşkanımız ve hükümetimiz ve ilimizde bulunan herkes desteklerini vermektedir. Bundan dolayı mutluyuz” diye kaydetti.

Midyat Gündem Com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER