Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hatip Çelik koordinatörlüğünde 1.Meslek Komitesi İnşaat ve Yapı Malzemeleri Meslek Grubu İstişare ve Oryantasyon toplantısı gerçekleştirildi.

Dicle Kalkınma Ajansı Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya; Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Eyüp ERYAĞMA, Meclis Başkan Yrd. Murat ACU, Çevre ve Şehircilik Mardin İl Müdür Yardımcısı Sayın Muhammed Enis EKİNCİ, Çevre ve Şehircilik Yapı Denetim Şube Müdürü Sayın Alaattin DEMİRAT, DİKA Genel Sekreteri Sayın Aykut ANİÇ, DİKA Koordinatörü Sayın Halis TUNCEL ve Sektör Temsilcileri katıldı.

Toplantıda; Mardindeki İnşaat Sektörünün yaşadığı sıkıntılar, Yatırımcıların talep ve sorunları, Osb lerdeki yer tahsisi ile yatırımcıların anlaşmazlık yaşaması, Küçük ve orta ölçekteki işletmelerin Destek Paketlerinden faydalanma talebi, Yaşanan maliyet artışlarından kaynaklı Özel sektörde yatırımlara desteklerinin devam etmesinin gerekliliği, İnşaat sektöründeki nitelikli personel yetersizliği, Ekonomik altyapının geliştirilmesi, Yeşil Dönüşüm ve Karbon Emisyonun hızlandırılması , Denetim mekanizmasının yetersizliği konular istişare edildi.

Bakan Işıkhan'dan, Esnek çalışma modeli Bakan Işıkhan'dan, Esnek çalışma modeli

Çevre ve Şehircilik Mardin İl Müdür Yardımcısı Sayın Muhammed Enis EKİNCİ ve Yapı Denetim Şube Müdürü Sayın Alaattin DEMİRAT; Şehrimizi kalkınmasına yönelik çalışmaların, projelerin tarihi kentimizin dokusuna zarar vermeyecek her türlü yatırımın her zaman destekçisi olduğunu belirtti.

Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hatip ÇELİK ise;‘Komite üyelerimizin tüm sıkıntı ve taleplerini bize ulaştırmada bu toplantıların önemi büyük, Mardin TSO olarak yatırımcılarımızın taleplerini hem sözlü hem de yazılı şekilde ilgili üst mercilere iletiyor, şehrimizin kalkınmasına yönelik her türlü desteği Mardin Ticaret ve Sanayi Odası olarak vermeye devam ediyoruz’. Şeklinde konuştu.