Mardin’in Midyat ilçesindeki 5 yıldızlı Matiat Oteli Olimpik Açık Yüzme Havuzu'nun sezon açılışı yapıldı.

Bölgenin gözde merkezlerden birisi olarak bilinen Matiat Otel Olimpik Açık Yüzme Havuzu; bakım, onarım ve boyama çalışmalarının ardından bu yaz yeniden hizmet vermeye başladı.

Yeni sezonda vatandaşlara daha iyi hizmet vermek için genel temizlik çalışmalarının ardında yüzme havuzu yaz sezonu için hazırlıklarını tamamlayıp vatandaşların hizmetine açıldığı kaydeden Matiat Otel Havuzlarından sorumlu Müdür Mehmet Aslan, Olimpik açık yüzme havuzu tüm tedbirleri alarak sezonu açtıklarını söyledi.

Aslan, “Kazasız belasız bir sezon dileğimle. Bay bayan yüzme havuzlarımızdan yararlanabilirler. Havuzlarımız ayrıca tam otomatik robotlarla temizliği günlük olarak yapıyor. Matiat Oteli Olimpik Yüzme Havuzu, olimpik standartlarda, 140 cm yüksekliğinden başlayarak, 200 cm kadar yükselmekte, 25 metre genişliğinde, 50 metre uzunluğunda olan Havuz, yetişkinlere ve küçüklere yönelik Saat 08:30 ile 17:30 saatleri arasında kullanıcılar havuzdan yararlanabiliyor. Olimpik Yüzme Havuzu su kalitesini belirleyen değerler elektronik sistemlerle ölçülüyor ve gerekli müdahaleler aynı sistemlerle yapılıyor. Sağlık ve güvenlik temelinde çalışmalarını sürdüren havuzda cankurtaranlar sürekli olarak görev yapıyor. Tesisin öncelikli Otel Müşterisi ve Otel dışından da kullanıma açık olarak hizmet veriyor. Yetişkin havuzun yanında çocuk havuzu ile beraber, yetişkin ve çocuklar için Aqua Park bulunuyor.” Dedi.