İsrail işgalinin başladığı günden itibaren işgale karşı tepkileriyle dikkat çeken Mardin Artuklu Üniversitesinde öğrenciler tarafından "Filistin Utanca Mektup, Mardin'den Gazze'ye Selam" gösterisi düzenlendi.

Midyat İtfaiye Grup Amirliğine Yusuf Şahin, atandı Midyat İtfaiye Grup Amirliğine Yusuf Şahin, atandı

Filistin Utanca Mektup, Mardin'den Gazze'ye Selam gösterisi Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Sağlık ve Spor Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlendi.

Gazze halkının direnişine destek olmak için öğrencilerin düzenlediği gösteride Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Reşit Yıldız, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Mehmet Bayar, Fakülte ve Yüksekokul Yöneticileri ile Üniversite Hocaları da öğrencileri yalnız bırakmadı.

Gösteride Filistinli Çocuk Zehra’nın Dünyaya Yazdığı Mektup Okundu

Filistin Utanca Mektup, Mardin'den Gazze'ye Selam" etkinliğinde Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencisi ve Sağlık ve Spor Öğrenci Topluluğu üyesi Zekiye Özer, Filistinli Zehra’nın dünyaya seslendiği mektubu okudu.

MAÜ Öğrencilerinden Dünyaya Katliamı Durdurun Çağrısı

Öğrenciler tarafından yapılan konuşmalarda Filistin Gazze’de yaşanan katliamların bir an önce sonlandırılması için ne gerekiyorsa yapılması çağrısında bulunuldu.

Konuşmaların ardından öğrenciler ve hocalar el boyalarıyla Filistin Bayrağı oluşturdular. Türk bayrağı ve boyanan Filistin bayrağıyla kampüste yürüyüş yapan öğrenciler ve hocalar bayrakları Sağlık Bilimleri Fakültesine asarak gösterilerine devam ettiler.

Filistin Utanca Mektup, Mardin'den Gazze'ye Selam gösterisi öğrenciler tarafından yapılan dualarla sona erdi.