Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) tarafından bu sene on dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Belgesel Ödülleri'nin öğrenci filmleri kategorisinde 998 eserle rekor bir sayıda belgesel film yarıştı. Mardin Artuklu Üniversitesi öğrencileri Ferhat Kılınç’ "Garguli", Cemal Karaaslan ise "İyi Geceler Dede, Seni Seviyorum" filmiyle finale kalan 32 eser arasında yer almayı başardı. Juri tarafından yapılan değerlendirmede Cemal Karaaslan öğrenci filmleri kategorisinde üçüncülük ödülüne layık görüldü. Ödülünü ünlü belgesel yapımcısı ve oyuncu Reshad Strik’ten alan Cemal Karaaslan sinema bölümüne verdiği destek sebebiyle Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar’a teşekkür etti. Filmini Rektörlüğün aldığı kamerayla çektiğini belirten Karaaslan,  Mardin Artuklu Üniversitesi öğrencilerinin alınan teknik ekipmanın hakkını vereceğini ve sanatsal çalışmalarıyla ulusal ve uluslararası düzeyde adından söz ettirmeye devam edeceği ifade etti.

Maü Sinema Öğrencileri Ödüllerine Bir Yenisini Daha Ekledi

Türkiye’nin her yerinden katılımın sağlandığı “14. TRT Uluslararası Belgesel Ödülleri'nin, Mardin Artuklu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin başarı ödülünü kazanmalarının heyecan verici olduğunu belirten MAÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, “Mardin Artuklu Üniversitesine ait özel bir kimlik oluşturma çalışmalarına başladık ve öğrencilerimizin her başarısı kimliğimize olan aidiyet duygumuzu pekiştirerek büyük bir sevinç ve gurur yaşamamıza sebep oluyor. Bu tür başarıların Artuklu Üniversitesi kimliğine büyük katkılar sunarak kimliğimizi desteklediğini düşünüyorum.” dedi.

Yüksek maliyetli otel tatilinin alternatifi karavan oldu Yüksek maliyetli otel tatilinin alternatifi karavan oldu

1B55C8Ef 9Fb9 4673 8616 F9702B352242

14. TRT Uluslararası Belgesel Ödülleri'nin öğrenci filmleri kategorisinde düzenlediği yarışmadan finale yükselerek Mardin Artuklu Üniversitesini en iyi şekilde temsil eden "Garguli" filmiyle Ferhat Kılınç’a ve aynı yarışmada "İyi Geceler Dede, Seni Seviyorum" filmiyle üçüncülük elde eden Cemal Karaaslan’ı tebrik eden Rektör Özcoşar, başarıların devam etmesi temenni etti.

Maü Sinema Öğrencileri Ödüllerine Bir Yenisini Daha Ekledi (2)

Haber Fotoğraf Elif Ceylan Mardin

Editör: Selahattin Erol