Mardin’in Midyat ilçesinde inşa edilen Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yüzde 90 tamamlanmış bulunuyor. Kaba inşaatı tamamlanan, dış cephe kaplamalarında sona yaklaşılan Midyat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi içerisindeki bölümlerin mekanik, elektrik ve çevre düzenlemesi devam ediyor.

Midyat Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi 1

Mardin İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Saffet Yavuz, Mardin’de nitelikli ve kaliteli sağlık hizmeti sunmak için Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalar ve yatırımların devam ettiğini kaydetti.

Midyat Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi

Sağlık Müdürü Yavuz, “Müdürlüğümüze bağlı Midyat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Sağlık Bakanlığı ile yapılan görüşmeler neticesinde 20 üniteli olacak. Midyat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizi açmak için gün sayıyoruz. Çalışmalarda sona yaklaşıldı. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz 6023 m² alan üzerinde, 4 katlı, 50 araçlık otoparkı ile hizmet verecek. Binamızda iç düzenleme, ünite yerleştirme ve tefrişatın tamamlanma çalışmaları sürüyor. 1 Lokal ve Acil Servis alanı ile sağlık hizmeti vermeyi amaçlamaktadır.

Kolaylı, Basına bir darbe de SGK’dan... Kolaylı, Basına bir darbe de SGK’dan...

Midyat Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi 2

İnşallah bu hazırlıkların bitmesinden sonra 20 üniteli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizi, Mart 2024 tarihinden sonra halkımıza hizmet vermeye başlayacak. Her türlü ileri tetkik ve tedavi işleminin yapılabildiği modern bir yapıda hizmet verecek. Tamamlanacak bu yatırımla konumuyla çevre ilçelere de nitelikli sağlık hizmeti sunmada kilit rol üstlenecek. Böylece Midyat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizi ilçemizde diş sağlığı hizmetleri bir üst seviyeye taşınmış olacak. Midyat halkımıza şimdiden hayırlı olsun." Dedi.

Midyat Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi 3