Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Erkekler 2. Lig, 6. Gurubu’ndaki, Midyat Belediyesi Erkek Voleybol Takımı, Grubu'ndaki dördüncü maçında Bingöl Spor Lise’ sini 3-1 yenerek, 4'te 4 yaptı ve grup liderliğini sürdürdü.

Midyat kapalı spor salonu erteleme maçında Midyat Belediyespor, sahasında Bingöl Spor Lise’ sini ağırladı. Midyat Belediyespor karşılaşmada, rahat bir tempoda oynadığı maçı (25-11) (25-18) (17-25) (25-16) lik setlerle kazanarak rakibini 3-1 yendi.

Midyat Belediyespor karşılaşmada 12 puanla liderliğini sürdürdü.

Kulüp Başkanı Atilla Baysal, karşılaşmanın ardından midyatgundem.com sitesine yaptığı açıklamada, voleybolda çok başarılı sonuçlar alındığına dikkati çekti.

Baysal, "Bugün ikinci sırada bulunan Bingöl Spor Lise’ sini 3-1 yenerek büyük başarı elde ettik. Bingöl Spor Lisesi takımı kesinlikle saygı duyulacak bir takım. Centilmence ve dostça başladığımız maçı aynı güzellikler ile tamamladık. Galibiyet serimize devam ediyoruz. Karşılaşmada tribünlerde bize destek veren tüm taraftarımıza teşekkürü bir borç biliyorum. Bir an olsun desteklerini esirgemediler. Ve maça olan ilgileri bizleri mutlu etti. Takımıma ve teknik ekibime sonuna kadar güveniyorum. Bizler ilçemizin adını sporda duyurmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. İnşallah kaza bela olmadan, önce play-offlara kalıp oradan bir üst lige çıkacağız. İnşallah bu sezon ilçemizin 1. Lig hasretini bitireceğiz.” Şeklinde konuştu.

TVF Erkekler 2. Lig, 6. Gurubu’ndaki, puan durumu ve sıralama ise şöyle:

1.      Midyat Belediyespor: 12

2.      Bingöl Spor Lisesi: 8

Mardin’de, Basın Platformu Çalıştayı yapıldı Mardin’de, Basın Platformu Çalıştayı yapıldı

3.      Kayapınar Halk Eğitim: 6

4.      Yeni Solhan Spor: 4

5.      Yeni Mardin: 0

6.      Mardin Voleybol: 0