Mardin’de, HAK-İŞ'ten 1 Mayıs açıklaması Mardin’de, HAK-İŞ'ten 1 Mayıs açıklaması

Midyat İtfaiye Grup Amiri Yusuf Şahin, Sırasıyla; İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı, Şişli İtfaiye Grup Amirliği, Gaziosmanpaşa İtfaiye Grup Amirliği ve Bağcılar İtfaiye Grup Amirliği görevlerini yürüttü.

Ardından, Mardin Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanlığı bağlı Midyat İtfaiye Grup Amirliğine vekâleten yürüttü. Burada, görevde yükselme sınavlarında başarı elde ederek vekâleten yürüttüğü Midyat İtfaiye Grup Amirliğine resmen atanarak görevine başladı.

Midyat İtfaiye Grup Amiri Yusuf Şahin, yaptığı açıklamada, “Amacım Midyat halkının can ve mal güvenliğini en güzel şekilde korumaktır. Midyat İtfaiyesin depreme dayanıklı modern bir itfaiye istasyonu kazandırmaktır. Modern itfaiye araçları ve profesyonel itfaiyecilerle Midyat’ımıza yakışır hizmet etmektir.” Dedi.

İstanbul İtfaiyesinde, itfaiyelerde iş sağlığı ve güvenliği üzerinde tezli yüksek lisans bulunan Şahin, İstanbul İtfaiye Olimpiyat yarışlarında 2014 ve 2016 da 2 adet üçüncülük madalyası, en son Türkiye'de meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremde arama kurtarma üstün başarı gayretleriyle eski Mardin valisi tarafından başarı belgesi aldı. Şahin, aynı zamanda itfaiye ileri düzey arama kurtarma ve yangın eğitmeni olarak görev yapmaktadır. 

Midyat İtfaiye Gurup Amiri Yusuf Şahin