Midyat İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması ekiplerince 04-10 Mayıs Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri çerçevesinde ilçe genelinde “Hayatla Yarışılmaz” sloganıyla bilgilendirme çalışmaları yapıldı.

Genel trafik kuralları ve işaretlerine uyulması konularında vatandaşlar bilgilendirilirken, okullarda da uygulamalı trafik eğitimi verildi. Trafik bilincinin artırılması amacıyla çeşitli broşürler dağıtıldı.

Midyat'ta Jandarma Trafik Farkındalığı Bilgilendirme Çalışması Yaptı (3)

Ayrıca Jandarma ekipleri, geçtiğimiz günlerde Sarıköy Mahallesinde meydana gelen tek taraflı trafik kazasında vefat eden sürücü İbrahim Keleş'in ailesi ziyaret edilerek, başsağlığı dileğinde bulundular.

Özellikle emniyet kemeri kullanımının önemi vurgulanarak, sürücülerin ve yolcuların güvenliği için emniyet kemeri takılması gerekliliği üzerinde duruldu.

Midyat Belediye Başkanı Şahin'den, Anneler Günü Mesajı Midyat Belediye Başkanı Şahin'den, Anneler Günü Mesajı

Hızlı bir şekilde artan motosiklet kazalarını önlemek adına, sürücülerin mutlaka kask takması gerektiği hatırlatıldı. Kaskın hayati önem taşıdığı belirtildi.

Midyat'ta Jandarma Trafik Farkındalığı Bilgilendirme Çalışması Yaptı (2)

Okullarda gerçekleştirilen eğitimlerde, ’Seyir halinde cep telefonu kullanmayınız’, ’emniyet kemeri hayata bağlar’ ve ’hız limitlerine bağlı kalın’ yazılı uyarı pankartları yer alırken çocuklara trafik bilincini aşılamaya yönelik çalışma yapıldı.

Jandarma ekipleri, bilgilendirme çerçevesinde vatandaşlara huzur ve güven içerisinde seyahat etmeleri için trafik jandarmasının her zaman görev başında olduğunu hatırlattı.

Midyat'ta Jandarma Trafik Farkındalığı Bilgilendirme Çalışması Yaptı (1)