Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri ile İlçe Jandarma Trafik Timleri, Trafik Haftası dolayısıyla, düzenlenen etkinliklerde, trafik kazalarından kaynaklı can ve mal kayıplarının azaltılması öngörülüyor.

İlçe Jandarma Trafik Timleri, yolcu güvenliğini sağlamak amacıyla Mardin Midyat karayolunda dron destekli denetim yapıldı. Yolcu otobüslerde ve dolmuşlarda emniyet kemeri kullanımını denetledi. Trafik jandarma ekipleri, büyük araçların devrilmesi veya çarpması durumunda meydana gelebilecek can kayıpları ve ağır yaralanmaların önlenmesinde emniyet kemerinin rolüne dikkat çekti.

Midyat'ta Trafik Haftası Etkinliği Düzenlendi

Emniyet kemeri kullanımının, yolcuların araç içinde veya dışına fırlamasını önleyerek hayat kurtardığı vurgulandı. Çeşitli okullarda hafta dolayısıyla trafik eğitimi verildi.

Midyat'ta Trafik Haftası Etkinliği Düzenlendi

Ayrıca, her zaman ve her yerde etkin ve sürekli bir şekilde trafik güvenliği konusunda bilgilendirme bilinçlendirme faaliyetleri yapıldı. Yapılan denetimde ekipler sürücülere ‘hız kurallarına uyma, kırmızı ışıkta durma, alkollü araç kullanmanın olumsuz etkileri, takip mesafesi hakkında’ bilgiler verdi.

Midyat'ta Trafik Haftası Etkinliği Düzenlendi (5)

Jandarma Emniyet beraber kutlama yapıldı el broşūr dağıtılıp kurallarla ilgili bilgilendirme yapıldı.Midyat'ta Trafik Haftası Etkinliği Düzenlendi (1)

Midyat'ta Trafik Haftası Etkinliği Düzenlendi

Mardin’de, Basın Platformu Çalıştayı yapıldı Mardin’de, Basın Platformu Çalıştayı yapıldı