Midyat'ta 354 Sosyal Konutun İnşası Devam Ediyor

Belediye Başkanı Şahin'in kayınvalidesi vefat etti Belediye Başkanı Şahin'in kayınvalidesi vefat etti

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin yaptığı açıklamada TOKİ tarafından Midyat ilçesinde 354 adet sosyal konutun inşa hızla yükseldiğini söyledi.

TOKİ'nin konutları %80 bitmek üzere.

Belediye Başkanı Veysi Şahin, konuyla ilgili olarak, yaptığı açıklamada, "Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı nezdinde yaptığımız girişimler sonucunda 354 adet sosyal konutun inşa hızla yükseliyor. TOKİ Başkanlığı işbirliğiyle dar ve orta gelirli vatandaşlarımız için yaşanabilir, yatay mimari esaslı ve Kadim Midyat'ımızın mimari kültürünü yaşatan yeni yaşam alanları inşa ediliyor. 2. Etap TOKİ Sosyal Konut Projesinin konutlarımız bitmek üzere. Konutlar önümüzdeki Yaz ayında inşallah hak sahiplerine teslim edilecek. TOKİ Sosyal Konut Projesinin şimdiden Midyat’ımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

Mimar Elif Ağırman ise, “yapımı uhdemizde devam eden, Ortaçarşı Mahallesi 354 Adet Konut, 3 adet dükkan ve 1 Adet Cami İnşaatları ile altyapı ve çevre düzenlemesi işinin %80’i tamamlanmış olup,  yaz aylarında hak sahiplerine teslim edilmesi öngörülmektedir.”

Mimar Elif Ağırman