Sağlık Bakanı Koca Mardin’deki Sağlık Yatırımların Hızlandırılması İçin Talimat Verdi.


Mardin Milletvekilleri Faruk Kılıç ve Dr. Muhammed Adak, Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin Koca’yı ziyaret ederek, Mardin’deki hastane ve sağlık yatırımlarının hızlandırılması talebinde bulundu.


Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’yı yapılan görüşme hakkında açıklamalarda bulunan Mardin Milletvekili Faruk Kılıç, yaptığı açıklamada, "Mardin Milletvekilimiz Sayın Muhammed Adak ile beraber, Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’yı makamında ziyaret ederek; aşağıda belirttiğimiz sağlık alanındaki taleplerimizi ilettik.  Bölgemize kazandırdığımız Sağlık Yatırımları Kapsamında, inşaatı devam eden hastaneler. 750 yataklı şehir hastanesinin inşaat yapımının hızlandırılması. Nusaybin 30 ünit - Midyat 20 ünit ağız ve diş sağlığı merkezin inşaat yapımının hızlandırılması. Kızıltepe Devlet Hastanesi 110 yataklı Ek hizmet binası, inşaat yapımının hızlandırılması. Henüz İnşaat ihalesi yapılmayan hastaneler Derik 75 yataklı hastanesinin proje ihale süreci devam etmekte olup; Sürecin hızlandırılması, Dargeçit 20 yataklı devlet hastanesinin proje çalışmaları devam etmekte olup, sürecin hızlandırılmasını talep ettik. Ayrıca; Mardin Merkez ve ilçelerinin tüm branşlarda ihtiyacı olan hekimlerin bölgemize atanması konusundada taleplerimizi arz ettik."ifadelerine yer verdi.

Sağlık alanında Mardin ve ilçelerinde önemli yatırımların yapıldığına dikkat çeken Milletvekili Adak da ”Sürecin hızlandırılmasını istedik. Bir diğer önemli konu ise Mardin Merkez ve ilçelerinin tüm branşlarda ihtiyacı olan hekimlerin bölgemize atanması konusunda da taleplerimizi arz ettik. Sağ olsun Sayın bakanımız bu hizmetlerin bir an önce hızlandırılması talimatını verdi. Açılış vesilesi ile en kısa sürede Mardin’e geleceğini söyledi. Bakanımız Mardin e karşı çok ilgi ve yakınlık gösterdi. Bizde kendilerine verdiği desteklerden ve ilgisinden dolayı Mardin halkı ve şahsım adına kendisine teşekkür ediyoruz.”dedi