Miroğlu, Zeytin Dalı Harekatını AKPM Genel Kurulu'nda Konuştu

Miroğlu, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi AKPM'nde Zeytin Dalı Harekatını dile getirdi.

Miroğlu, Zeytin Dalı Harekatını AKPM Genel Kurulu'nda Konuştu

Miroğlu, Zeytin Dalı Harekatını AKPM Genel Kurulu'nda Konuştu

Miroğlu, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi AKPM'nde Zeytin Dalı Harekatını dile getirdi.

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından, Suriye'de düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Genel Kurulunda düzenlenen oturumda konuştu.

Miroğlu, Bugünlerde sinemalarda gösterilen The Post veya bir diğer adıyla, Pentagon Papers filmi, dünyamızın nasıl da muazzam algı operasyonlarıyla karşı karşıya kaldığını anlattığını söyledi.

Miroğlu, şöyle konuştu, “Algı derken, bilginin tahrif edilmesi, halkın doğru bilgi alma hakkının engellenmesi, bunun için medyanın nasıl kullanıldığı, kullanılmaya mecbur edildiği ve bütün bu süreçlerde başta Irak'a operasyon olmak üzere, Ortadoğu'ya yapılan müdahaleleri, bu müdahaleler sırasında devlet dışı terör organizasyonlarını kullanarak yeni yeni vekalet savaşlarının nasıl başlatıldığını kastediyorum.” Dedi.

Avrupa demokratik kurum ve değerleriyle, küresel çaptaki bu algı operasyonlarının hedefinde olan bir kıta olduğunu belirten Miroğlu, şöyle devam etti. “Burada yapılan konuşmalardan anlıyorum ki, Konsey üyesi parlamenterlerin, Kürt meselesi ve Ortadoğu söz konusu olduğunda, bilgilerini gerçekten güncellemeleri gerekiyor. Konsey, dönüp dönüp Türkiye'ye fatura kesip suçlayacağına, şu gerçeğin farkına varmalıdır artık: Önümüzdeki on yıllarda, kısacası bu yüzyıl içinde, Şam, Bağdat ve Diyarbakır'da istikrar ve huzur olmazsa ve ayrıca Irak, Suriye ve Türkiye’nin üniter birliği olmazsa Avrupa'da da huzur ve istikrar olmaz. Peki huzur ve istikrarı terör örgütlerine silah vererek, bu örgütlerden ordular kurarak mı inşa edeceğiz? ABD Atlantik’in ötesinden geliyor, Suriye'de devlet dışı bir ordulaşma yaratıyor sonra da sorulduğunda, ben bu gücü İran'a karşı kullanacağım diyor! Hangi hakla İran’a karşı Kürtleri savaştırıyor!”

YPG’yi PKK İdare Ediyor

Maalesef bugün YPG olarak inşa edilen bu askeri yapılanmayı kontrol ve idare eden PKK' olduğunu kaydeden Miroğlu, “Her iki örgütün saflarında olan militanlar, mobilize haldeler ve Türkiye'ye karşı terör saldırılarına devam etmektedirler. Türkiye bir NATO üyesi, Avrupa Birliği üyesi olmak için çaba gösteriyor, ve Avrupa Konseyi'nin kurucu üyesi. Afrin'de hendek kazıp, Arap, Kürt Afrin halkını canlı kalkan olarak kullanmak isteyen YPG ile, Diyarbakır'da, Mardin, ve Şırnak'ta dokuz ilçe ve şehir merkezini iki yıl önce adeta işgal edip sivil halka en büyük zararı veren PKK, şimdi de Afrin'de aynı stratejiyi beraber uygulamaya çalışıyor. Birileri eğer yıllar önce, IRA veya ETA terör örgütlerinin militanlarını bir araya getirip Avrupa'nın ortasında, bir IRA ordusu veya bir ETA ordusu kursaydı, acaba Konseyin ve İspanya, Fransa ve İngiltere’nin tavrı ne olurdu?”

Türkiye, Afrin operasyonunu Suriye'ye ve Suriye halklarına karşı yapmadığının altını çizen Miroğlu, Türkiye bu operasyonu kendi hükümranlık haklarını bir terör örgütüne karşı korumak ve bölgede istikrar ve huzuru egemen kılmak için yaptığını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2018, 16:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER