Turizm sezonuna hızlı başlayan Midyat'ta, güvenli turizm için denetimler artırıldı.

Mardin'e gelen yerli ve yabancı turistler yanı sıra şehri ziyaret eden misafirlerin huzurlu ve güvenli bir şekilde ziyaretlerini gerçekleştirebilmeleri için Vali Tuncay Akkoyun'un talimatıyla kurulan, “Turizm Denetim Komisyonu” tarihi ve turistik ilçede Midyat ilçesinde denetimlerini yaptı.

Turizm Denetim Komisyonu (2)

Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Midyat Belediyesi personelinden oluşan Denetim Komisyonu, ilçenin en yoğun ve turistlerin ziyaret ettiği telkâri gümüşçüler çarşısı, Kocamanoğlu Caddesi’ndeki esnafı denetledi.  Denetlemelerde, Pastane, Market, Kafe, Restoran, Hediyelik eşya başta olmak üzere ilgili kurumlar, turizm alanlarda faaliyet gösteren işletmelerde mevzuatları çerçevesinde denetimler yaptı.

Turizm Denetim Komisyonu (3)

Midyat Eğitim-Bir-Sen, öğretmen cinayetini protesto etti Midyat Eğitim-Bir-Sen, öğretmen cinayetini protesto etti

Midyat Belediyesi Zabıta Amiri Barış Özsunar, Mardin Valiliğimizin kurmuş olduğu Turizm Denetim Komisyonunda görev alarak, Midyat ilçemizde turizme yönelik bütün esnafları kontrol ve denetlediklerini kaydetti:

“Bu kapsamda esnafların fiyat listeleri, vergi levhaları, işyeri açma ruhsatları, temizlik-hijyen konularında yanımızda ilçe tarım, sağlık, emniyet, il kültür müdürlüğünden yetkili arkadaşlarla komisyon halinde toplu bir denetim gerçekleştiriyoruz. Sıkıntılı gördüğümüz işletmelere yasal ve idari işlemler yapıyor, uyarılarda bulunuyoruz. Vatandaşlarımızın sağlık, huzur ve güvenli sağlamak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

Turizm Denetim Komisyonu (4)

İlçe Tarım Müdürlüğü Gıda Mühendisi Özlem Ayhan ise, Turizm Denetim Komisyonu olarak, gıda işletmelerinin kayıtlı olup olmadığını, hijyen kurallarına uyup uymadıklarını, kullanılan ürünlerin tüketicilere satılan ürünlerin son kullanma tarihlerine uygun olup olmadığını denetlemekteyiz. Uygun olmayan işletmelerimize cezai işlemler, gerekli yaptırımlar uygulanmaktadır. Diğer Bakanlık ve Müdürlüklerden arkadaşlarımızla birlikte ekip şeklinde bütün gıda işletmelerini gezmekteyiz” diye konuştu.

Denetimlerin aralıksız devam edeceği kaydedildi.

Turizm Denetim Komisyonu (1)