İSTANBUL (AA) - Türkiye Sigorta, sağlık alanındaki güvencelerine bir yenisini ekledi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Türkiye Sigorta, acente satış kanalına özel olarak hazırlanan Kapsamlı Acil Sağlık Sigortası ile trafik kazası sonucu yaralanmalardan kalp krizine, elektrik çarpmasından suda boğulmaya kadar teminat kapsamındaki acil durumlarda oluşabilecek tedavi masraflarını ve çok daha fazlasını güvencesi altına alıyor.

Türkiye Sigorta, Kapsamlı Acil Sağlık Sigortası ile 18 ila 70 yaş aralığındaki tüm bireylerin sağlığını acil durumlarda da güvence altına alıyor.

Kapsamlı Acil Sağlık Sigortası, kadın ve erkek sigortalılara özel olarak hazırlanan teminat paketi yanında, ihtiyaca özel bir acil sağlık sigortası deneyimi sunuyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Sigorta Sağlıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tuba Buldu, "Türkiye Sigorta olarak, acil durumlar için hazırladığımız sağlık sigortası, hem bütçenizi hem de sağlığınızı koruma altına alarak dahili/cerrahi yatış, oda-yemek ve yoğun bakım masraflarınızı teminat limitleri dahilinde karşılarken aynı zamanda ücretsiz check-up hizmeti sunuyor. Ayrıca, ihtiyaca özel hazırlanan genişletilmiş Diş Paketi ve göz sağlığı için Göz Koruma Paketi içeriyor." ifadelerini kullandı.

Ürünün kadın ve erkek sigortalılar için kişiselleştirilmiş olarak hazırlandığını belirten Buldu, şunları kaydetti:

"Kadın ve erkek sigortalılarımız için özel olarak hazırlanan ürünümüz, yılda bir defa kadınlar için ücretsiz mamografi veya meme ultrasonu, erkekler için ise ücretsiz PSA hakkını da kapsıyor. Tüm bunlarla birlikte erkekler için üroloji, kadınlar için ise kadın doğum alanında ücretsiz fiziki muayene imkanı da Kapsamlı Acil Sağlık Sigortası'nın sunduğu fırsatlar arasında yer alıyor. Ek hizmetlerle zenginleştirdiğimiz ürün ile sigortalıların sağlığını acil durumlarda da ön planda tutuyoruz."

- Acil durumlarda 15 bin TL'ye kadar teminat

Verilen bilgiye göre, Kapsamlı Acil Sağlık Sigortası, Dünya Sağlık Örgütü'nün acil kabul ettiği, aralarında ani felç, donma, suda boğulma, elektrik çarpması, trafik kazası ve kalp krizi gibi birçok acil durumda 15 bin TL'ye kadar güvence sağlıyor.

Poliçede belirtilmiş olan acil durumlardan birinin gerçekleşmesi durumunda ise Türkiye Sigorta'nın anlaşmalı olduğu 2 bin 500'ün üzerinde sağlık kuruluşu veya anlaşmasız sağlık kuruluşları tarafından yapılacak olan tedavi masrafları Türkiye Sigorta tarafından karşılanıyor.