Mardin Valiliği Dara Toplantı Salonunda yapılan toplantıya, Vali Yardımcıları ve ilgili Kurum Amirlerinin katılımıyla yapıldı.


Toplantıda; Turizm bölgeleri başta olmak üzere vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunabilecekleri tarihi/kültürel alanlar ile Araç trafiği ile birlikte yaya trafiğinin de yoğunlaşacağı turizm alanları ve caddelerde alınacak ilave tedbirler değerlendirildi.

Midyat'ta İmam nikahlı eşinin boğazını keserek öldürdü Midyat'ta İmam nikahlı eşinin boğazını keserek öldürdü

-1. CADDE ÜZERİNDE ÜÇYOL İLE SAVURKAPI ARASINDA PARK YASAĞI UYGULANACAK
Toplantıya katılan kurumlar, Kurban Bayramı süresinde yapacakları çalışmalar hakkında sunumlarını yaptı.
İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan sunum sonrası Turizm Bölgeleri başta olmak üzere yoğunluk oluşabilecek caddelerde park yasağı konulması kararı alındı.
Mardin Valiliği tarafından alınan park yasağı kararı şöyle;
"Kurban Bayramı dolayısıyla Turizm Bölgeleri başta olmak üzere vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunabilecekleri caddelerde araç trafiği ile birlikte yaya trafiğinin de yoğunlaşacağı göz önünde bulundurularak; UKOME Kararı gereği 1. Caddede üzerinde Üçyol ile Savurkapı arasında yolun sağ ve sol tarafını kapsayacak şekilde tüm yol boyunca araç park yasağı uygulanacaktır. Kurban Bayramı süresince ulaşımda herhangi bir aksama yaşanmaması için alınan tedbirlere uyulması konusunda vatandaşlarımızın hassasiyet göstermeleri büyük önem arz etmektedir" ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: https://www.midyatgundem.com