Yaman, Kamor Parkı’nda Çalışmalar Başlıyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi şehirde park ve mesire alanları konusunda hassas bir çalışma sürdürüyor.

İl genelinde önemli işlere imza atan Büyükşehir Belediye, Mardin halkının mutlu olmasını sağlıyor. 1 yıl içinde 180 kırsal mahallede 220 yeni parkın hayata geçmesini sağlayan Büyükşehir Belediye, piknik ve mesire alanları konusunda da önemli adımlar atıyor. Şehrin merkezinde yer alan Kamor Parkı için de çalışmalar başlıyor. Konuyla ilgili ihaleyi alan firma il sözleşme imzalanırken, çalışmanın kısa sürede bitirilerek örnek bir piknik ve mesire alanının ortaya çıkması hedefleniyor.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, şehrin nefes alma noktalarından birisi olan Kamor Parkı’nda çalışmaların başlayacağını söyledi.

Yaman, Daha güzel bir Mardin için,’ Kamor vatandaşlarımızın istediği bir hale gelecek’ dedi.

Mustafa Yaman, “Vatandaşlarımızın çocuklarıyla güzel zaman geçirebilecekleri alanların olmasını önemsiyoruz” dedi. Yaman şunları kaydetti: “Mardin son bir yılda belediye hizmetlerinin yanı sıra sosyal, sporsal ve sanatsal anlamda kabuğunu kırmıştır. Biz bu şehirde herkesin gülmesi hedefiyle çalışmalarımızı gerçekleştirmekteyiz. Özellikle çocuklarımızın ve ailelerimizin mutlu olabilecekleri alanları ortaya çıkarmak için çaba veriyoruz. Bu nedenle park ve piknik ve mesire alanlarını önemsiyoruz”

Kamor beklenilenden güzel olacak

Kamor Parkı çalışmalarını da önemsediklerini aktaran Yaman, “ Kamor Parkı şehrimizin merkezinde vatandaşlarımız tarafından ilgi gören yeşil alanlardan birisidir. Fakat alanımız maalesef bugüne dek kaderine terk edilmiş ve vasfını yitirmek üzere bir yer haline gelmiş. Biz bu duruma sessiz kalmak istemedik. Bu nedenle ön çalışmalarımızı yapmanın akabinde projemizi çizerek ihalemizi gerçekleştirdik. Yakın bir zamanda beklediğimiz ve istediğimiz bir alana kavuşacağız” diye konuştu.