Mardin'deki STK’lar, işgal rejim mallarına yönelik devam eden boykota dikkat çekmek için kentteki zincir marketlerin önünde basın açıklaması düzenledi.

Zincir marketlerin bulunduğu 3 farklı yerde düzenlenen basın açıklamasını STK'lar adına İzzettin Elhatip okudu.

Elhatip, “İşgalci İsrail 7 Ekim'den beri Gazze'de, Filistin'de katliamlarına vahşice devam ediyor. Burada yaşlı, kadın, çocuk demeden hareket eden her şeyi yok ediyor. REFAH kentine sığınan yaklaşık bir buçuk milyon Filistinli kardeşimizi ölümle tehdit ediyor. Tüm imkânsızlıklara rağmen göçe zorluyor. Siyonist İsrail uluslararası ateşkes çabalarını karşılıksız bırakarak insani yardımları engelliyor.

Zincir marketlerde boykot ürünlerin satılmaması çağrısı

Hâl böyle iken bilindiği üzere ülkemizin genelinde ve kadim şehrimizde hala İsrail menşeli ürünler raflardaki yerini koruyor. Hatta bu yetmiyormuş gibi Kooperatif Market, Migros, Bim, A-101 ve Şok adı altında faaliyet yürüten zincir marketler İsrail'e destek veren markaları hem satıyor hem de ürünlerini indirimli ürünler kategorisine koyuyor. Gazzeli kardeşlerimizin kanına giren rantçı sermayeye ve onlara bu ticaret iznini tanıyan şirket ve firmalara sesleniyoruz ve diyoruz ki

Yeter artık..!

Vicdanlar dayanmıyor, yüreklerimiz sızlıyor, uykularımız kaçıyor. Bu marketlerde satılan her bir ürün Filistinli kardeşlerimizin bedeninde çığlık oluyor. Kurşun olup onu hayattan koparıyor. Ne olursa olsun bu marketlerde İsrail ürünlerini, markalarını istemiyoruz. Hatta sadece bu zincir marketlerle kalmayıp ülke genelinde barbar İsrail'i destekleyen tüm ürünleri, markaları boykot ediyoruz. Artık tahammülümüz kalmadı, sabrımız tükeniyor. İsrail, Filistinli kardeşlerimize her türlü vahş0lnların ürünlerini tüketerek, güçlerine güç katıyoruz. Ekonomilerini güçlendiriyoruz. Buradan herkesi sağduyulu olmaya çağırıyoruz ve diyoruz ki; "Uyan artık ey müslüman, bu uyanış şimdi değilde ya ne zaman?" dedi.

Zincir marketlerde boykot ürünlerin satılmaması çağrısı

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları protesto edildi İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları protesto edildi

85A43C88 B658 46Ad 907F 35B3F1104Ccd