Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından her yıl düzenlenen “Fair Play Ödülleri Basın Toplantısı” İstanbul Olimpiyat Evinde düzenlendi. Ulusal düzeyde ve çeşitli kategorilerde ödül kananlar bu toplantıda açıklandı. Fair Play Tanıtım Dalı Şeref Diploması Ödülünü, Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Mehmet Zeki Kutlu kazandı. 

Teniste Midyat’ın Gururu  Oldular Teniste Midyat’ın Gururu Oldular

Proje danışmanlığını yaptığı öğrencileri tarafından aday gösterilen Kutlu, ödülünü Eylül ayında Olimpiyat Evinde düzenlenecek törenle alacak.

Kocaeli Üniversitesi SBF'de Öğretim Görevlisi olan Mehmet Zeki Kutlu, öğrencilerine Fair Play ruhunu aşılamak için yaptığı çalışmalarla dikkat çekiyor. Sporcu, antrenör, hakem, akademisyen, yazar, spor il temsilcisi, saha komiseri, milli takım kafile başkanı, öğretim görevlisi olarak sporun gelişimine hizmet veriyor. İlk olarak 2002 yılında Başkan Erdoğan Arıpınar ile birlikte ekibini Kocaeli Üniversitesi'ne davet ederek Fair Play Konferansı düzenleyen Kutlu, dönem dönem öğrencilerini fair play'e teşvik eden çalışmalara imza atmıştır. 2015 yılında Fair Play Kervanı'nın Üniversiteyi ziyaretini organize etmiştir. 2022 yılında yine öğrencileri tarafından bir fair play etkinliği düzenlenmiş, Komisyon Başkan Yardımcısı Remzi Yılmaz okula davet edilerek Fair Play Semineri ve Fair Play kitabı imza töreni düzenlenmiştir. TMOK Kurucu Başkanı Ahmet İhsan Tokgöz'ün Gölcük'teki mezarını bulup, burada anma töreni düzenleyen Kutlu'nun, Mezopotamya Turu adında bisiklet sporunu konu eden bir kitabı mevcuttur.