Belediye Başkan yardımcısı İleri, öğretmenler gününü kutladı

Midyat Belediye Başkan yardımcısı Milli Eğitim eski Müdürü Şehmus İleri, 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı.

Belediye Başkan yardımcısı İleri, öğretmenler gününü kutladı

İleri mesajında, “Öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü gerektiren, öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi ilişkisine dayanan bir meslektir. En öncelikli hedefimiz, doğru bilgiye ulaşabilen, yorum yapabilen, kendini özgürce ifade edebilen, ülkesi ve bütün insanlık için çalışan bireyler yetiştirmek olmalıdır.

Öğretmenlik, fedakârlık ister, emek ister. Kendinden, özünden vermeyi gerektirir. Öğretmenlik mesleğini gönülden sevmeyen, kendini çocuklara ve insanlığa adamayan hiçbir kimse gerçek manada küçük kalplere dokunmanın tadına varamayacaktır. Bu anlamlı fedakârlık, yapılan işin kutsallığına olan inançtan gelmekte, öğretmenlerin çocuklara olan sevgisi, sabrı, hoşgörüsü, bu inançtan beslenmektedir.

Sizlere emanet edilen yavrularımızı, milli, manevi, kültürel değerlerimiz doğrultusunda, memleketini ve milletini seven, çalışkan, vicdanının sesini dinleyen, haktan, doğrudan yana, bize, bizim olana yabancılaşmayan, maziden aldığı güçle atinin ışığını özleyen birer fert olarak yetiştirmenin şeref ve gururu sizlerin olacaktır. Size inanıyoruz. Bu yolda size inancımız tam.

 24 Kasım Öğretmenler Günümüz Kutlu Olsun.” Dedi.

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 13:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER