İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Midyat'ta temaslarda bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mardin'in Midyat ilçesinde çeşitli temaslarda bulundu.

Bakan Soylu Mardin'deki temasları kapsamında beraberinde Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç ile Midyat ilçesine geçti.

Son Dakika Haberleri Burada, Kaymakam Ahmet Solmaz, Belediye Başkanı Veysi Şahin, AK Parti İlçe Başkanı Atilla Yarış, İlçe Emniyet Müdürü Mevlüt Tüylü, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Kalender Savaş Ünal ve İlçe Belediye Başkanları karşıladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Midyat'ta temaslarda bulundu

Midyat Jandarma Komando Tabur Komutanlığını ziyaret eden Soylu, burada şeref defterini imzaladı, Mehmetçik ile fotoğraf çektirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Midyat'ta temaslarda bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, burada yaptığı konuşmada, “Devletimize sadakat, milletimize bağlılık, mesleğe olan sevdanız bizi çok önemli noktaya getirdi. Allah sizlerden razı olsun. Cenabı Allah sizleri milletimize, ailenize bu asil devletimize bağışlasın. Özelikle son operasyonda, Jandarma Özel Harekât ile birlikte yapmış olduğunuz kahramanlık ve inlerinde terör örgütü PKK’ya vermiş olduğunuz ders, milletimizi rahatlatmıştır. Siz milletimizin evlatlarısınız. Siz milletimizin dualarındasınız. Siz özellikle bugün ayakta durmamızı sağlayan, hür ve özgür olmamızı sağlayan, ezanı Muhammed iyemizin semalarla buluşmamızı, ay yıldızlı bayrağımızın nazlı nazlı dalgalanmasını sağlayan, şehitlerimizin muhafazası altındasınız” diye konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Midyat'ta temaslarda bulundu

Soylu, daha sonra Midyat Belediyesini ziyaret ederek, Belediye Başkanı Veysi Şahin ile görüştü, çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Midyat'ta temaslarda bulundu

Bakan Soylu, burada da şeref defterini imzaladı. Dadasonra yazdıkalrın okuyan Soylu, "Midyat’ta bulunmakta ve Midyat Belediyesini ziyaret etmekten, büyük bir mutluluk ve gururu duydum. Kıymetli Belediye Başkanımız Sayın Veysi Şahin beyin ve kıymetli mesai arkadaşlarımızın misafirperverliklerine müteşekkiriz. Güzel hizmetleri görmekten ve yüzümüzü ağartan bu anlayış ve kıymetli hemşerilerimize hizmetkârlıktan büyük onur duydum. Midyat’ı görmek asaleti yüzüne tanık olmaktır. Tüm hemşehrilerimize saygı ve hürmetle.” Diye yazdı.  

Bakan Soylu ve beraberindekiler daha sonra, üç gün önce hayatını kaybeden Abdulkadir Nas'ın taziyesine katıldı.

Bakan Soylu daha sonra Midyat’tan helikopter ile Mardin’e geçti.

Selahattin Erol

Midyat Gündem Com'u Google News'te takip edin

YouTube Kanalımıza Abone Olun Bizi Tekip Edin

facebook'ta bizi takip edebilirsiniz

twitter'da bizi takip edebilirsiniz

www.midyatgundem.com

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2022, 21:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER