Midyat’ta, 19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı

Midyat ilçesinde, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Hükümet Konağı binası önünde tören düzenlendi.

Midyat’ta, 19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı

Midyat’ta, 19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı

Mardin’in Midyat ilçesinde, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Hükümet Konağı binası önünde tören düzenlendi.

Törene Midyat Kaymakamı Hüseyin Tekin, Midyat Garnizon Komutanı Vekili Yarbay Levent Kaya, Belediye Başkan Vekili Mehmet Tevfik Baysal, gaziler ve gazi yakınları katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayan törende saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Teğmen Fatih Çam, Milli mücadele sonrası kazanılan büyük zaferin mimarı ulu önder Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından gazilik ve Mareşal unvanın verildiği günün 97. Yılını kutladıklarını söyledi.

Teğmen Çam, “bu kutsal topraklar üzerinde bağımsız ve onurlu yaşamımızı aziz şehitlere ve siz değerli gazilerimize borçlu olduğumuzun bilinciyle; başta ulu önder gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak ve onun silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizin ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anarken, hayatta olan gazi ve ailelerine saygılar sunarım.” Diye konuştu.

Ardından konuşma yapan Gazi İsmail Çetin, “başımız dik, anlımız açık onurlu yaşamak için çocuklarımıza, torunlarımıza onurlu bir gelecek bırakmak için inandığımız değerler için tekrar savaşmaya, şehit olmaya hazırız.” Diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Kaymakam Tekin, gazileri makamında kabul ederek bir süre sohbet etti.

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2018, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER