Vali Yaman, Midyat’ta gurup yol açılışına katıldı

Midyat’ta 171 kilometre grup yolunun açılışı yapıldı

Vali Yaman, Midyat’ta gurup yol açılışına katıldı

Vali Yaman, Midyat’ta gurup yol açılışına katıldı

Midyat’ta 171 kilometre grup yolunun açılışı yapıldı

Yaman, “2018 yılında kaliteli yol yapımı rekorunu zirvesine çıkacağız”

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Midyat İlçesi Gelinkaya Mahallesi grup yolu düzenlenen törenle hizmete açıldı.

75 kilometresi BSK 96 kilometresi sathi kaplama olmak üzere toplamda 171 kilometre olarak hizmet vermeye başladı.

Gurup yol açılışına, Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, AK Parti İl Başkanı Nihat Eri, Midyat Kaymakamı Hüseyin Tekin,  protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Program bitirilen Söğütlü, Acırlı, Çavuşlu, Düzova mahallelerini ziyaretleri ile başladı. Daha sonra Gelinkaya Mahallesi’nde yollarına gidilerek yolların açılışı gerçekleştirildi.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, hatırlanacağı gibi Mart ayında şehidimiz Fatih Yeniay için buraya gelmiş ve neler yapabileceğimizi burada konuş ve O gün ne konuştuysak bugün hepsini yerine fazlasıyla getirdiğini söyledi.

Fatih Yeniay şehidimiz nezdinde tüm şehitlerimizi yat ettiklerini ifade eden Yaman, Mardin’in hikayesini hep birlikte yazdıklarını belirterek şöyle konuştu:  “Eskiden köy hizmetleri vardı. Muhtarlar alt yapı ve yol için müdüre giderdi. Müdür bölge müdürüne topu atardı, oda üst makama atardı. Fakat sıkıntılar bitmezdi. Stabilize yol bile bizler için önemliydi. Fakat şimdi ise ülkemizin ve şehrimizin hikayesini yazıyoruz. Bizlere Cumhurbaşkanımız ve hükümetimiz ve ilimizde bulunan herkes desteklerini vermektedir. Bundan dolayı mutluyuz”

2017 yılında bir milyar 200 milyon yatırım yapıldı

 Yapılan yatırımlar hakkında açıklama yapan Yaman, “Biz 650 milyon lira borç almıştık. 90 milyonunu ödedik. 470 milyon TL büyükşehir belediyesi olarak hizmet ettik. Bakanlıklarımızın desteği ile bir milyon 200 milyar lira yatırım yaptık. Çalışmalarımıza devam ediyoruz. 2018 yılının programını yapıyoruz. Artık çıta yükseldi. Sıcak asfaltın dışında hiçbir yolu vatandaşlarımız kabul etmiyor. Bu nedenle programımızı yaptık. 2018 yılında yeni rekorlar kırarak sıcak asfaltta zirve yapacağız. 500 nüfus ve üzerinin içme suyu ve kanalizasyon çalışmalarını da başlayarak bitireceğiz. Taziye evleri konusunda 100 tanesinin ihalesini yaptık. 40 bitti bu sayede 340 sayısına ulaştık. 200 adet daha yapacağız” dedi.

-“Mardin’de artık kimse kimsesiz değil”

Şehirde kapı kapı dolaşarak vatandaşların sorunlarıyla bire bir ilgilendiklerini kaydeden Yaman, “55 personelimiz şu an Kızıltepe de ev ev geziyor. “Girmediğimiz ev kalmayacak. Dokumadık gönül bırakmayacağız” diyerek kapı kapı geziyoruz. Cumhurbaşkanımız artık bu ülkede hiç kimse kimsesiz kalmayacak demişti. Biz de o doğrultuda çalışıyoruz. Bu vesileyle Sayın Cumhurbaşkanımıza Başbakanımıza, hükümetimize, devletimize, kaymakamlarımıza ve bizlere her zaman destek olan hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu ise,  ” Bugünün benim için duygusal anlamı var. Hayatım Gelinkaya da başladı ve eğitim hayatımın bir kısmını bu köyde geçirdim. Bugün bu nedenle heyecan duyuyorum. Buraların daha büyük hizmetlere layık olduğunu biliyoruz ve bunun için çaba veriyoruz” dedi.

Miroğlu şöyle devam etti: “Mardin de belediyelerimizin bazıları kayyumla yönetiliyor.  Ama seçimler ile birlikte gerçek sahipleri olan partili belediyelerimizle buluşacak. Sayın Valimiz bir yandan Valilik bir yandan da çok kötü bir şekilde teslim aldığı belediyeyi hizmetleri ile mutlu eden bir Validir. Devlet hafızasına geçecek bir çalışma yapmaktadır.”

AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, Mardin’in muhteşem yollara kavuştuğunu söyledi.

Vatandaşın daha önce hayal edemediği yollara kavuştuğunu kaydeden Eri, “Muhteşem yollara kavuştuk. Daha önce hayal edemeyeceğimiz yollarımız var. Artık 2001 de AK Parti temelleri atılırken genel başkanımız hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını belirtmişti. Şimdi buraya baktığımızda hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını görüyoruz. Bu vesileyle bu hizmetleri yapan Sayın Valimiz ve  Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman’a teşekkür ederiz

Midyat Kaymakamı Hüseyin Tekin, ilçeye yapılan güzel hizmetlere ellerinden gelen desteği verdiklerini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2017, 06:27
YORUM EKLE