İYİ Parti Mardin İl Başkanı Süleyman Akar, yaptığı yazılı açıklamada, İYİ Parti Midyat İlçe Başkanlığına Yönetim Kurulu Üyelerinden ve Gençlik Kolları İlçe Başkanı İslam Yıldız’ın atandığı kaydetti.

İYİ Parti Mardin İl Başkanı Akar, açıklamasında; “İYİ Parti Midyat ilçe teşkilatımızdan İslam Yıldız Midyat ilçe Başkanlığına aday için başvuruda bulundular. İl Yönetim Kurulu Gözetiminde Midyat ilçe Yönetim Kurulunun Oylama Yapması sonucu iki aday ismi Genel Merkeze bildirildi. İYİ Parti Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in in olurları ile Midyat ilçe Başkanlığı görevine İslam Yıldız atanmıştır. Midyat İlçe başkanlığına atanan İslam Yıldız Başkanımıza ve yönetimine başarılar dilerim. Midyatlı hemşerilerimize ve İYİ Parti Mardin teşkilâtımıza hayırlı uğurlu olmasını dilerim.” Açıklamasında bulundu.

İYİ Parti Midyat İlçe Başkanı görevine atanan İslam Yıldız ise, İYİ Parti’nin kurulduğu yıldan partide aktif görev aldığını kaydederek, “İYİ Parti kurulduğu günden beri tam beş yıldır parti de aktif görev aldım. Midyat İYİ Parti Gençlik Kolları Başkanı görevinde bulundum. Daha sonra Midyat İlçe Başkan Yardımcısı Siyasi İşler Başkanı Olarak Görev Yaptım. Şimdi de Midyat İlçe Başkanı olarak göreve geldim. Midyat ilçe teşkilâtımızla beraber hayırlı hizmetlere imza atacağımıza inanıyorum. Bana bu görevi tevdi eden Genel Başkanımıza, İl ve İlçe yönetimimize teşekkür ederim. Midyat ve Mardinli hemşerilerimize hizmet edeceğimiz için hem sevinçli hem de gururluyum.” dedi.

İYİ Parti Mardin İl Başkanı Süleyman Akar ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

İYİ Parti Midyat İlçe Başkanı görevine atanan İslam Yıldız İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener