Büyükşehir Belediye 17 Mahallede 5 Bin Kadınla Buluştu

Yaman şehirde kadınları dinlediklerini ve Mardin’e kadınların da gözüyle bakarak çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Büyükşehir Belediye 17 Mahallede 5 Bin Kadınla Buluştu

Büyükşehir Belediye 17 Mahallede 5 Bin Kadınla Buluştu

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman şehirde kadınları dinlediklerini ve Mardin’e kadınların da gözüyle bakarak çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi kadın dostu projeleriyle de beğeni kazanıyor. Kadınların şehre bakışlarını projelerine yansıtan Büyükşehir Belediye, “Kadının Yerinde Kadının Yanında” toplantıları ile dikkat çekiyor. 10 ay süre içinde 17 mahallede 5 bin kadın ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye, kadınların sorunlarına da eğiliyor. Toplantılarda Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman’ın eşi Gülseren Yaman’da aktif katılım sağlayarak kadınların beklentilerini dinliyor.

Kadın dostu çalışmalar

“Kadınlarımız ile yaptığımız toplantılar neticesinde Mardin kazanıyor” ifadesini kullanan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “İlimizde kadınlarımızı önemseyen bir yapıda çalışmalar yapıyoruz. Özellikle kadınlarımızın beklentilerini gözetiyor ve nasıl bir kentte yaşamak istediklerini tahlil ediyoruz. Bunu ‘Kadının Yerinde Kadının Yanında’ toplantıları ile gerçekleştiriyoruz. Toplantılarımız birçok konuda bize fayda sağlıyor” dedi.

Toplantılar sorun çözüyor

Yaman şöyle devam etti: “Toplantılarımızda kadınlarımızın sorunlarına da eğiliyoruz. Okuma yazma bilmeyen kadınlarımızın bu sıkıntılarını gideriyoruz. Bunun yanında ev ekonomilerine katkı sağlayacak meslek edindirme kurslarının açıyoruz. Ayrıca kadınlarımızın ekonomik hayatta var olmaları için girişimcilik ruhlarını ayağa kaldırıyoruz. Kısacası yaptığımız toplantılarla kadınlarımız kazanıyor. Bu tür buluşmalarla Mardin’i güzelleştirmeye devam edeceğiz”

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2017, 12:18
YORUM EKLE