Gençlik Merkezi Yakında Açılıyor

Mardin’e Bölgenin En Büyük ve En Güzel Gençlik Merkezi Geliyor.

Gençlik Merkezi Yakında Açılıyor

Gençlik Merkezi Yakında Açılıyor

Mardin’e Bölgenin En Büyük ve En Güzel Gençlik Merkezi Geliyor.

Gençlere önem veren Büyükşehir Belediyecilik anlayışıyla çalışmalara hız verildiğini aktaran Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Gençlerimizin nefes alabilecekleri sosyal alanlar yaptıklarını söyledi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi gençlerin mutlu olduğu bir şehri inşa ediyor. Şehirde yaşayan gençlerin sosyal alanlarının çok olmasının yanı sıra mutlu olmalarını hedefleyen Büyükşehir Belediye, genç dostu çalışmalar ile dikkat çekiyor. Daha önce Gençlik Merkezi ve Bilgi Evi’ni açan Büyükşehir Belediye, gençlerin konser ve festival gibi etkinlikler ile mutlu olmalarını sağlamıştı. Şimdi ise bölgenin en büyük Gençlik Merkezi için geri sayım başladı. Toplamda 2 bin 700 metrekare alanda hizmet verecek merkez çok yakında hizmete açılıyor.

Yeni Gençlik Merkezi için bilgi veren Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Mardin’de gençlerimizin hasretle beklediği projeleri görevde bulunduğumuz 10 ay gibi kısa bir sürede gerçekleştirdik. İlk yaptığımız çalışmalardan birisi Ravza Caddesi’nde gençlerimize sunduğumuz Gençlik Merkezi ve Bilgi Eviydi. Hemen ardından konserler, festivaller ve etkinliklerle gençlerimizin heyecanına ortak olduk. Şimdi ise bölgenin en büyük gençlik merkezinde için sona yaklaştık. Çok kısa bir süre sonra açılacak merkezimiz 2 bin 700 metrekare olacak. Merkezde resim ve müzik atölyesi, radyo yayını, kafeterya, konferans salonu, 2 adet oryantasyon sınıfı, 2 adet bilgisayar atölyesi, 7 bin kitaplı kütüphane, dış politika atölyesi, proje döngü atölyesi, basın yayın grafik atölyesi ve 2 eğitim sınıfı olacak” dedi.

Yaman, “Projemiz işçilik ve tasarım konusunda şehrimizin istediği gibi dizayn edildi. Çalışmamızın bitmesiyle gençlerimizin vazgeçemeyecekleri bir mekan kazandırmış olacağız. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak bundan sonra da gençlerimize has özel çalışmalarımız olacak. İlimizde yaşayan gençlerimizin yanı sıra üniversite hayatı için Mardin’e gelen öğrencilerimiz de burada olduklarından mutlu olacaklar” ifadesiyle sözlerini noktaladı.   

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2017, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER